En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

4K televizyonu olmayana Xbox Scorpio keyfi yok!

Full HD TV’ler ile Xbox 360 ve Playstation 3 oynamak bizim için kâbus olmuştu, çanlar şimdi de PS 4 ve Xbox One içi çalıyor.

0 345

Televizyonların çözünürlüğünün her geçen gün biraz daha arttırılması ile konsol dünyası da model yenilemelerine hız kesmeden devam ediyor.  1080p Full HD televizyonların gelmesi ile Playstation 3 ve Xbox 360 oyunlarının grafikleri özellikle ekranın yakınında oturduğunuz zaman hiç tatmin edici değildi fakat yine de idare edebiliyorduk. Ancak yeni nesil konsol almak isteyenlerin oyun keyfini tam almaları için 4K televizyonlara geçiş yapmaları zorunlu kılınacak gibi gözüküyor.

Sony-KD-55X900C

Microsoft E3 2016‘da Xbox’ın daha küçük, kompakt ve stabil versiyonu Xbox One S‘in tanıtımına yönelmiş ve bu modelin 299$’dan başlayacağını açıklamıştı. Ama ağızlardan kaçan bir diğer bilgi de Xbox Scorpio‘nun 4K ve VR (sanal gerçeklik) desteğinin olacağı bilgisiydi. Bu durum karşısında kafaları karışan fuar ziyaretçileri; aynı anda iki cihazın çıkmasının amacının ne olduğunu sorgulamaya başladıkları sırada Xbox’ın başında bulunan isim Phil Spencer, “Scoripo’dan tam randıman ve keyif almak için 4K televizyonunuz olmalıdır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

phil-spencer-xbox-oyunalsat

Ropörtajı yapan muhabire “Ne tür bir televizyona sahipsin?” diye soran Spencer, “1080P standart TV” cevabını alında “O zaman bunu almana gerek yok çünkü Scorpio senin için yapabileceği hiçbir şey yok. Scorpio, 4K bir konsol olarak tasarlandı. 4K televizyonunuz yoksa konsol için tasarladığımız şeyleri göremeyeceksiniz demektir.” açıklamasında bulunarak muhabire Xbox One S modelini önermiş.

Xbox Scorpio önümüzdeki yıl yaz aylarında karşımıza çıkacak ama o döneme kadar 4K ne kadar yaygınlaşacak merak konusu. Bazı forum sayfalarında yeni konsolun fotoğraflarının sızdırıldığı yer alıyor fakat bunların hepsi bir PR çalışması da olabilir. Bekleyip göreceğiz…

xbox-one-scoripo

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi