En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Akıllı telefon pazarında lider değişti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarihinde ilk defa akıllı telefon pazarında lider rolünü başka bir markaya devretti. Detaylar haberimizde.

0 315

Akıllı telefon pazarının geçmişten bugüne bir çok lidere tanıklık ettiğini biliyoruz. Fakat pek çok farklı ismin lider olduğu pazarda markalar, sektördeki rekabete ayak uyduramayınca kabuğuna çekilmek zorunda kalmıştı. Fakat Güney Kore’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung’un en başından beri pazardan çekilmek gibi bir niyeti olmadı.

Gerçek Rakip Apple mı?

Uzun bir süredir Apple ile rekabet halinde olan Güney Koreli şirket, tüm olumsuzluklara rağmen sektördeki liderliğini sordurdu. Tam artık Samsung’u kimse geçemez derken ortaya Huawei çıktı.

Huawei iddialı modelleri ile müşteri kitlesini her geçen gün yeni kazanımlar sağlamaya devam ediyor. Fakat karşısına ABD merkezli büyük yasal engellemeler ve ambargolar çıktı. Çinli üretici buna rağmen geçtiğimiz çeyrekte büyük bir sürprize imza atarak en çok akıllı telefon satan şirket unvanını ele geçirdi.

Koronavirüs Huawei’ye Yaradı

Huawei bu başarısını şüphesiz koronavirüs salgınına borçlu diyebiliriz. Çünkü salgının Avrupa’da hızla yayılması Samsung’un satışlarının dibe vurmasına neden oldu. 2020’nin ikinci çeyreğinde Çin’de hayat normale dönmeye başlarken Avrupa’da ise tam tersi bir durum söz konusu oldu.

Bunun beklenen bir sonucu olarak da bu aralıkta Huawei’nin satışları artarken, Samsung’un satışları ise düştü. Lakin önümüzdeki çeyrekte hayatın normalleşmesi ile birlikte Samsung satışları tekrardan artacaktır.

Akıllı telefon pazarında lider bu sene değişmez

Satış rakamlarına bakacak olursak akıllı telefon pazarında lider, 2020 yılını Güney Koreli üretici Samsung’un yine ilk sırada bitirmesini bekliyoruz. Lakin önümüzdeki yıllar Çinli üreticiler zirveyi ciddi anlamda zorlayabilirler.

Huawei hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd., kısa adıyla Huawei, merkezi Çin’in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson’u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir.Huawei, 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kendisine ait özel bir şirket olarak kurulmuştur. Huawei’nin temel amacı kurulduğu günden beri ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları Çin ve diğer yabancı ülkelere pazarlayıp teknik destek hizmeti sağlamak olmuştur.

Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net Sitemizi Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi