En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Başarılı İlan Nasıl Verilir?

Oyun ilanı verdiniz fakat telefonlar çalmıyor, mesajlar gelmiyor, kimse ilanınıza bakmıyor mu? Doğru ilan vermeyi anlattığımız bu yazımız sorunlarınıza çözüm olacak.

0 1.466

Oyunalsat.net özel rehberlerinde sıra şimdi de “Nasıl başarılı ilan verilir” konusunda.

Sizlerden gelen taleplere her zamanki gibi kayıtsız kalamadık ve “nasıl başarılı ilan verilir” sorusuna bu rehber ile karşılık veriyoruz. Oyunalsat.net üzerinden ücretsiz ilan verirken ya da başka sitelerde oyun ilanı verirken dikkat etmeniz gereken püf noktaları anlattığımız bu yazımızdan sonra, kesin sonuca ulaşacağınıza inanıyoruz. Lafı fazla uzatmadan yapmanız gerekenleri anlatmaya başlayalım.

1 İlk önce üyelik açalım

Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan giriş yap ve üye ol butonlarından birisini kullanarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üye olmak için Facebook, Google Plus ve Twitter sosyal hesaplarınızdan birini kullanarak ortalama 1.5 dakikada üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Profil bilgilerini düzenleme

Kullanıcı profilinizde sergileyeceğiniz isim, cep telefonu numarası, e-posta adresi gibi bilgiler kullanıcıların size daha kolay ulaşmasını sağlayacağından, alıcıların size güvenmesini sağlar. Facebook, Twitter gibi sosyal bilgilerinizi de profilinizi düzenlerken eklemeniz sizi güvenilir kullanıcıların arasına sokacaktır.

Sosyal medya hesabı ile giriş yapan üyelerimizin fb1205401564 ve twit012469821 şeklinde yazılan kullanıcı adlarını değiştirmemeleri, görünen isimlerini değiştirmeleri giriş problemi yaşamamaları açısından sağlıklı olacaktır.

2 Ücretsiz ilan vermek

“Ücretsiz İlan Ver” butonuna tıklayarak ilan sayfasına geliyoruz. Burada ilan vermek istediğiniz oyunun platformunu seçmelisiniz. Popüler platformlardan birini seçebilir ya da listede olmayan platform için “Diğer”i seçebilirsiniz.

3 Doğru başlığı belirlemek

Sıra geldi can alıcı noktaya yani başlığa. Buraya oyunun ismi, platformu ya da takas olur YAZMAYIN ? Zaten ilan bilgilerinde bunlar yazıyor. Buraya kısaca oyunu özetleyin örnek: Kutusu ve haritaları mevcut, hediye kodlarını kullanmadım.
Şeklinde yazdığınız başlık ile bir puan öndesiniz.

4 Açıklamalar

Açıklamalar kısmı genellikle ilanın hayati kısımlarındandır tabii bu Oyunalsat.net’den önceydi ? Yalnızca oyun ilanları için yarattığımız sistem de açıklama kısmına saat kaçtan sonra size ulaşılabilir, nerede oyunu teslim edebilirsiniz, cd’de çizik var mı, oyunun kitapçıkları duruyor mu, takas için tercih ettiğiniz oyunlar gibi arzu ettiğiniz bilgileri paylaşmanız isabetli olacaktır.

5 İlan türünü belirlemesi

Şimdi de yeni nesil oyun sitesi dememizin özelliği “Ne tür ilan vereceksiniz?” seçeneği. Burada oyun arayanlar da ilan vererek aradıkları oyuna ulaşabilir, satmak isteyenler de. Ayrıca oyununu kiraya verenler ve yalnızca takas etmek isteyenleri de unutmadık. Size uygun olan seçeneği seçerek devam ediyoruz.

6 Oyunun ismi

Oyun ismi de bizim getirdiğimiz yeniliklerden biri. Son dönemde popüler ve eski bütün oyunları eklemeye özen gösterdiğimiz oyun listesinden almak/satmak/kiralamak/takas yapmak istediğiniz oyununuzun ismini seçin. Eğer oyununuz listede görünmüyorsa “diğer oyun” seçeneğini seçiniz.
Not: Birden fazla oyun için ilan veriyorsanız “çeşitli oyunlar” seçeneğini kullanınız.

7 Oyun türü

Oyun türü de bazı mağaza sahibi üyelerimizin arzusu üzerine sistemimize son dönemde eklenmiş bir özelliktir. Buradan oyununuzun türünü seçebilirsiniz.

8 İlan özellikleri

Şimdiki bölüm ilan özellikleri. Burada verdiğiniz bilgilerin doğruluğu çok önemlidir, bu yüzden eksiksiz bir şekilde oyununuza uygun olarak özellikleri belirtmelisiniz.

Fiyat*

Sitede bulunan diğer oyun ilanlarına bakabilir ya da arzu ettiğiniz fiyatı yazabilirsiniz.

Ödeme Yöntemi*

İlanınızla ilgilenenlere ne şekilde ödeme kabul ettiğinizi/yapabileceğinizi belirtin.

Not: Oyunalsat.net GeT(Güvenli Elektronik Ticaret) hizmeti altyapı çalışmalarını sürdürmektedir. Bu yüzden alıcı ve satıcı anlaştıktan sonra komisyonu en uygun ve güvenilir siteyi seçerek alışverişi tamamlayabilirsiniz.

Teslimat Yöntemi*

Ürünü nasıl teslim alacağınız ya da teslim edeceğinizi belirtmelisiniz.

Oyun Tipi*

Kutulu oyun, Yalnızca CD ya da internetten satın alarak indirdiğiniz dijital oyun için uygun seçeneğini işaretleyin.

Kimden*

Sahibinden veya mağazadan birini seçiniz.

Takas Opsiyonu

Takas yapmak istiyorsanız bunun ne şekilde olduğunu belirtebilirsiniz.

Kafa kafaya:

Denk fiyatlara gelen iki oyunun bedelsiz değiş tokuşunu temsil eder.

Üstüne para vererek:

Oyununuzun üzerine para ekleyerek yeni bir oyun almak.

Üstüne para alarak:

Oyununuzu verip, başka bir oyun ve para almak.

Tercih Edilen İletişim Yöntemi*

İlanınızı görerek size ulaşmak isteyenlerin hangi yöntemi kullanarak size ulaşmaları gerektiğini belirtin.

9 Hak Türü (Dijital oyunlar için)

Eğer dijital oyun için ilan veriyorsanız bu seçeneği doldurmalısınız. Dijital oyun satışları hakkında yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

10 Ek Özellikler

Oyun day one, special, deluxe, platinium vb. ekstralara sahip paketlerden biriyse “özel sürüm”ü işaretleyebilir, oyunu alırken hediye edilen ekstra özellik kodlarını kullanmadıysanız da “hediye kodları kullanılmadı”yı seçebilirsiniz.

11 Türkçe Dil Desteği

Türkçe alt yazı ya da seslendirmeye sahip oyunlar için seçilmelidir.

12 İlan Fotoğrafı

İlanın can alıcı bölümü burasıdır. Yapılan araştırmalara göre alıcıların ilanlarında fotoğraf gördükleri satıcılara %77 daha fazla güvenmektedir.

Fotoğraflar nasıl olmalı?

İlk fotoğrafta oyun, kutusu, kitapçıkları vb. aynı karede olmalıdır.
İkinci fotoğrafta tercihiniz oyunun çalışıyor olduğunu ispatlar nitelikte olmasıdır. Eğer oyun Türkçe dil seçeneğine sahipse alt yazı ya da menünün fotoğrafını eklemeniz doğru bir hareket olacaktır.
Üçüncü fotoğrafınız diskin arkasındaki çizik durumunu göstermelidir.
Dördüncü fotoğraf da oyunun kutusunu daha yakın açıdan çekmeniz kutusunun hasar alıp almadığını görmek için önemlidir.

13 Adres

Yaşadığınız ya da oyun teslimatını yapabileceğiniz ili işaretleyin.

14 Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısım daha çok mağaza üyelerimiz için eklenmiştir. Dükkanları hakkında sıkça sorulan soruları ilan açıklamasına değil bu bölüme yazmaları gerekmektedir.
Yukarıda anlatılanlara uyarak vereceğiniz ilanlarda kısa zamanda başarıyı yakalayabilirsiniz. Yazıyla ilgili paylaşmak istediğiniz soru, görüş ve önerileri aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Diğer bilgilendirici yazımız “İkinci El Oyun Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz“i de okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi