En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Baseus HUB Apple Macbook Pro Type-C Hub İnceleme Yazisi

Apple Macbook Pro için en iyi HUB sorularına cevap arıyorsanız, Baseus HUB Thunderbolt C+ Pro Apple Macbook Type-C Hub inceleme yazısı karşınızda.

0 275

Değerli Oyunalsat.Blog okuyucuları için yazdığımız ve sizlerin takdirlerini kazanan ürün incelemelerine devam ediyoruz. Apple Macbook Type-C Hub inceleme yazımızın ortaya çıkışında da her zamanki gibi bir ihtiyaçtan yola çıkma durumumuz oldu. Malumunuz yeni bir Apple Macbook Pro aldığınızda kendinize soracağınız ilk soru ¨Bunun USB girişi nerede? Aparat koydular mı acaba kutusuna?¨ ve cevap maalesef ki koca bir ¨HAYIR!¨çünkü Apple yeni ürettiği Macbook Pro modellerinde, sizlere ayrı ayrı Type-C girişli çeviriciler satmak için; demek yerine ürünü ince yapmak için USB ve diğer girişleri çıkarttık diyor.

İtiraf etmeliyiz ki araştırmaya başladığımızda almak istediğimiz tek şey 1 adet Type-c den USB’ye, 1 adette Type-c den HDMI çeviren 2 adet soket almaktı. Fakat bunlar için yazılan rakamları gördükçe şaşkınlık geçirdik, hal böyle olunca da bir ürün almışken tam alalım, uygun fiyatlı alalım ve her işimizi görsün dedik.

1 Apple Macbook Pro USB yok Iphone nasıl bağlanacak?

Apple Macbook Pro USB yok Iphone nasıl bağlanacak?

2 PC ve Macbook USB Hub Seçimi Nasıl Yapılır?

PC ve Macbook USB Hub Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle çoğaltıcı HUB almadan önce onu ne için kullanacağınızı kafanızda belirlemeniz faydanıza olacaktır. Akabinde bunların hepsini bir kenara yazın ve hangi porttan aparatınızı takacağınıza karar verin. Bazı cihazlarda USB ile ekleme yapılırken son model Macbook’larda bu type-c girişi üzerinden olmak zorundadır.

3 Çift dişli soket girişi

Çift dişli soket girişi

Piyasadaki çoklayıcıları incelerken type-c giriş olanların çoğunun tek dişli girişten aktarma yaptığını gördük. Tek diş aktarmanın ürünün stabil çalışmasına etki edeceği ve düşme potansiyelinin olmasından ötürü bu ikili soket girişini beğendik.

4 Renk alternatifleri

Cihazınızın rengine uyumlu olarak space grey ve gümüş olarak iki renk alternatifi bulunuyor.

5 Ethernet girişi hala popüler

Ethernet girişi hala popüler

Bu ürünü diğer benzerlerinden ayıran bir diğer özellikte ethernet girişi oldu. Modeminizin kurulumu olsun, Iptv ya da online oynanan oyunlarda oyuncuların ethernet ve kablolu bağlantıyı tercih etmeleri gayet doğal bir eğilimdir. Bu noktada mac sahibi oyuncular da ürünün orjinalinde olmayan ethernet girişini bu şekilde ekleyebilirler.

6 Micro SD ve SD kart girişi

Micro SD ve SD kart girişi

Her ne kadar devir değişmeye başlasa da hafıza kartları halen hayatımızın bir kenarında kullanım dışı kalmayı bekliyorlar, bu noktada henüz ölmemiş bir teknolojiye sahip olmak iyidir. Biz teknoloji severler genellikle azının olmasındansa, fazlasının olmasını tercih ederiz. Kart girişi de bu ürünün özelinde bizim için o özelliklerden biri olacaktır.

7 HDMI çıkışı

HDMI çıkışı

Apple Macbook Type-C Hub inceleme yazımızı ortaya çıkaran ihtiyaçlardan biri olan HDMI çıkışını farklı farklı televizyonlarda ve tüm modlarda test ettik. Testimizin sonucunda 4K uyumlu televizyonlarda cihazınızın performansına bağlı olarak 3840 x 2160 piksele yakın sonuçlar aldık. Fakat burada önemli olan görüntüde gecikmenin olmamasıydı ve bu konuda da hiç bir problem yaşamadık.

8 USB Transfer hızı

Apple Macbook Type-C Hub inceleme yazımızı ortaya çıkaran bir diğer etken olan USB bağlantı ihtiyacıydı. Taktığınız cihazın hızına da bağlı olarak USB 3.0 desteği ile saniyede 1GB transfer hızının yakalandığını söyleyebiliriz. Özellikle diğer cihazlardan sıkça duyduğumuz transfer sırasında temassızlık ya da bağlantı kopması problemini yaşamadan tüm test transferlerimizi başarı ile bitirdik.

9 Type-c şarj girişi

Type-c şarj girişi

Ürünün artı yönlerinden bir tanesi de üzerinde bulunan type-c girişi. 2 soketi de kapattığı için genellikle Macbook Pro’larda 2 adet boşta type-c girişi kalıyordu, hub’un üzerinde bulunan giriş sayesinde mac’inizi buradan şarja da bağlama imkanına sahipsiniz.

Ürün hakkında gelen temel şikayetler

Ürünü almadan önce yaptığımız temel araştırmalardan bir tanesi olan geri bildirim analizimizde ise kullanıcıların şikayet ettiği birkaç nokta tespit ettik. Başta ürünü satın aldığımız Aliexpress sitesindeki yorumlarda temel olarak;

Ürünün çabuk bozulduğu

Ürünü yaklaşık olarak 5 aydır sorunsuz olarak kullanıyoruz. Hali hazırda tüm fonksiyonlarının efektif olarak çalıştığını söyleyebiliriz.

Transferlerin yarım kaldığı

Ürün ile usb disk ve taşınabilir disklere yaptığımız tüm transferlerde başarılı olduk.

Materyalinin kalitesiz olduğu

Bu konuda yapılan yorumların kasıtlı olduğunu düşünüyoruz zira ürün materyal kalitesi ve ağırlığı ile klasını ortaya koyuyor.

Bilgisayara tam oturmadığı

Bu noktada cihazımızda takılı olan cover ile ürünün birlikte çalışmadığını söylemeliyiz. Fakat kılıf takılıyken bu tarz ürünlerin çalışması zor olduğu için soket ve kablolu ürünler tavsiye edilir.

Ürünün daha uzun ömürlü olması için uyarılar

Apple Macbook Type-C Hub inceleme yazısının sonunda size küçük tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Eğer bu ve benzeri ürünlerin daha uzun ömürlü kullanılmasını istiyorsanız sizlere birkaç uyarımız olacak. Öncelikle bunların hassas ve materyal olarak kırılgan olduğunu unutmadan çok zorlamadan ve mümkün olduğunca düşürmeden kullanmalısınız. Bu ürünü satın aldığınızda ürünün içinden çıkan kapak tıpalarını da atmadan, her kullanımınızın ardından tekrar ürüne takmanız da oksitlenme ihtimalini düşürecektir. Bunların dışında ürünü kullanmadığınız zamanlarda pcnize bağlı tutmamınızı tavsiye ediyoruz. Son olarakta ürün üzerinden bağladığınız cihazları güvenli çıkarma yapmanızı her zaman tavsiye ediyoruz.

10 Type-C Hub Ürün Özellikleri

Hız: USB3.0 5Gbps, Backward compatible with USB2.0

RJ45(LAN) 1000MbpsGigabit port

SD card, TF kart okuma ve yazma,

HDMI 4K/30Hz

Uyumlu cihazlar: MacBook Pro 2016/2017/2018

Boyut: 116mm*30mm*11.6mm

95%
Mükemmel
  • Kalite
  • Dayanıklılık
  • Uyumluluk
  • Fonksiyonellik

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi