En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Blizzard oyunlarına Facebook canlı yayın desteği geliyor

1 213

Blizzard yaptığı yeni anlaşma ile oyunculara oyun oynarken Facebook üzerinden canlı yayın yapma olanağı tanıyacak.

blizzard-facebook-canli-yayin-oyunalsat-oyunalsatnet

Overwatch ile birlikte şu sıralar adından sıkça bahsettiren oyun devi Blizzard, Facebook ile önemli bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. Bu anlaşmayla birlikte Blizzard’ın sevilen oyunlarının daha büyük kitlelere ulaşması hedefleniyor. 

Oyunların oynanış videolarının Youtube gibi video sitelerinde milyonlarca kullanıcı tarafından izlenmesi diğer firmaların da iştahını kabartmış olacak ki öncelikle Facebook canlı yayın özelliğini açıkladı ardından da milyonlarca aktif kullanıcısı olan Blizzard’ın hamlesi geldi.

Böylece oyunlar Facebook’un 1 milyarın üzerindeki aktif kullanıcı kitlesine ulaşıyor olacak. Oyunlardan birine sahip olan kişilerin Facebook hesaplarıyla giriş yaparak yayına başlayabilecekleri ve oyunlarını arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri ifade ediliyor. Blizzard’ın şu sıralar Facebook ile çok yakın ilişkiler içerisinde olduğu belirtilirken canlı yayın özelliğinin ne zaman aktif olacağı henüz bilinmiyor.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

1 yorum
  1. Admin diyor

    Facebook canlı yayın yeni özellikler getiriyor anlaşılan.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi