En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Crysis serisi artık Xbox One’da oynanabilecek

Türk yöneticilerin başında bulunduğu Crytek stüdyosu tarafından geliştirilen ve oyun dünyasına damga vuran serilerden biri olan Crysis geri uyumluluk sistemine eklendi. Crysis serisi artık Xbox One’da oynanabilecek.

0 717

Microsoft’un Xbox One için üstüne düştüğü en önemli özelliklerden birisi de geriye uyumluluk. Bilindiği üzere bu sistem sayesinde Xbox 360 için çıkmış olan yapımları, Xbox One üzerinden oynamamız mümkün olabiliyor.

Oyun severler diledikleri takdirde bu oyunları dijital mağaza üzerinden satın alabiliyor, bunun dışında diski takarak hemen oynamaya başlayabiliyorlar.

Crysis serisi Xbox One’a geldi

Microsoft daha önce yaptığı açıklamada Xbox One geriye uyumluluk sistemine 500’den fazla oyunun eklendiğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde bu sisteme dahil olan Crysis serisi ile birlikte sayı 541’e yükselmiş oldu.

Microsoft, Türk oyun geliştiricileri tarafından kurulan Crytek’in geliştirdiği Crysis serisinin tamamını Xbox One geriye uyumluluk sistemine eklediğini açıkladı. Zaten serinin ilk oyunu daha önce bu sisteme yüklenmişti. İkinci ve üçüncü oyunun da eklenmesiyle birlikte Crysis Xbox One üzerinden oynanabilir hale geldi.

Crysis serisinin oyunları şu anda Xbox Store’da tek tek satılıyor. Microsoft her bir oyun için 20 dolar talep ediyor. Yani Crysis 1, 2 ve 3’ü satın aldığınızda yaklaşık olarak 60 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Bilmeniz gereken son durum ise Microsoft’un geriye uyumluluk moduna eklediği oyunları, zaman zaman Gamepass’e de ekleyebiliyor. Dolayısıyla Crysis serisi için ekstra bir ücret ödemek istemiyorsanız, biraz beklemenizi tavsiye ederiz.

Crysis Serisi Oyunlarının Videosu

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi