En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Devletten Uygulama ve Oyun Geliştiricilerine 250 Bin TL Destek

0 261

Popüler trendleri ve teknolojik alanda çağı yakalayabilmek adına; KOSGEB, bilişim ve teknoloji alanında oyun, ürün, uygulama ve yazılım geliştiren şirketlere 250 bin liraya kadar destek imkanı sunacak. 

kosgeb-destek

Ülkemizde oyun sektörüne verilen önemin artmasına kayıtsız kalmak istemeyen KOSGEB, oyun geliştiren şirketlere finansal destek sağlayacak. Global pazarda oldukça önemli olan oyun sektörünü ülkemizde de canlandırmak için böyle bir adım atan KOSGEB, yerli yazılım ürün ve çeşitliliğinin de artmasını sağlamış olacak. Buna göre bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, yazılım ve uygulama geliştiren şirketlere 250 bin TL’ye kadar destek sağlanacak.

Türkiye’de oyun geliştiren şirketlerin neredeyse hepsinin KOBİ düzeyinde işletmeler olmasından dolayı bu çağrı ayrı bir önem taşıyor.  Global pazarda yükselen değer yaratmak ve Turquality hedefleri çerçevesinde yer alan bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetleri desteklemek anlamına geliyor. Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi Teklif Çağırısı ile yola çıkan KOSGEB, bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, yazılım ve mobil uygulama geliştiren şirketlere destek vererek ekonomi paylarının ve etkinliklerinin arttırılmasını sağlayacak. Verilen destek “bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı“, “bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler” ile “veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler, web portalları” alanlarını ilgilendiriyor. 

Toplam Destek Bütçesi 50 Milyon TL

Bilişim teknolojileri alanında desteklerini arttırarak yeni oyunların ve mobil uygulamaların geliştirilmesini sağlayacak olan KOSGEB, firmalara 100’ü geri ödemesiz olmak üzere toplamda 250 bin liraya kadar destek sağlayacak. Destek kapsamında verilecek olan bütçenin de 50 Milyon lirayı bulacağı konuşuluyor. Ülkemizin sınırlı ve başarılı oyunlarından olan Mount & Blade ülkemizde geliştirilip, 100’den fazla ülkede oyunseverler tarafından tercih edilmişti. Far Cry‘ın da Almanya‘da bulunan 3 Türk yazılımcının büyük emekleri ile çıkarılmış olduğunu düşünürsek, bu desteğin Türkiye’nin bilişim sektörüne atmak istediği adım için yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi