En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Dünyanın en küçük bilgisayarı yenilendi

Dünyanın en küçük bilgisayarı olma özelliğine sahip Raspberry mini yenilendi. Pi 4 Model B adını taşıyan bu yeni cihaz artık çift monitör desteğine de sahip.

0 34

Raspberry Pi Vakfı tarafından duyurulan Raspberry Pi 4 Model B, gücünü Broadcom BCM2711 işlemcisinden alıyor. 1.5 GHz hızında çalışan 4 adet  Cortex-A72 çekirdeğine sahip bu işlemcinin yanı sıra H.265 desteğini de arkasına alan cihaz, bu sayede 4K 60 FPS video çıkışına da imkan tanıyor.

Çift Monitör Desteği ile Çığır Açıyor

Dünyanın en küçük bilgisayarı, üzerinde bulunan iki adet micro-HDMI portu bulunduran cihaz, bu sayede çift monitör kullanımını da mümkün kılıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan ve üzerinde iki adet USB 3.0 portu yer alan cihaz, aynı zamanda farklı RAM seçeneklerinin kullanımın da izin veriyor. Başlangıç modeli 1 GB RAM kullanırken, dilendiği taktirde 2 GB ve 4 GB RAM’li opsiyonlar da tercih edilebiliyor.

Dünyanın en küçük bilgisayarı yenilendi-oyunalsat.blog-oyunalsat blog-oyun haberleri-teknoloji haberleri-raspberry pi 4-Raspberry Pi 4 Model B

Daha çok geliştiriciler için tasarlanan Raspberry Pi 4 Model B’nin başlangıç modelinin fiyatı 35 dolar olarak belirlendi. 2 GB RAM’li model 45 dolar, 4 GB RAM’li model ise 55 dolardan satılacak. Dünyanın en küçük bilgisayarı olan Raspberry Pi 4 Model B hakkında yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net Sitemizi Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi