En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

FIFA 17’nin Detayları ve Kullanım Özellikleri

Kendini geliştirmekten hiç çekinmeyen spor oyunu serisi Fifa, bu sene de bir çok yeni özellik ile karşımıza çıkıyor.

0 5.005

Geliştirdiği yeni özellikleri ile bu yıl bize farklı bir oynanış tarzı sunacak olan FIFA 2017, içinde bulunduğumuz senenin Eylül ayında satışa sunulacak.

Eski FIFA oyunlarına nazaran daha farklı olmasını beklediğimiz FIFA 17’de, ilk defa bir hikaye modu karşımıza çıkacak. “Journey” adındaki hikaye modunda, Premier Lig’de oynamaya başlamış olan Alex Hunter adında bir karakterin kariyerindeki iniş ve çıkışlarını yönlendiriyoruz.

Alex_Hunter_interview
Yeni adamımız Alex Hunter karşınızda.

Yeni mekaniklerden bahsedecek olursak, bu sene eklenenler özellikler şöyle:

1 Serbest Vuruşlar

Maçın önemli noktalarından biri olan serbest vuruşlarda, topa koşma hızınızı ayarlayıp, falso vermeniz topun gidişini ve hareketini değiştirebilecek. Bu sayede karşınızda bulunan barajın etrafından şut çekmek daha kolay olacak.

2 Köşe Vuruşları

Yeni eklenen hedefleme ile köşe vuruşlarında gol atabilme ihtimali yüksek olan oyuncuya direk pas verebilirsiniz. Pası alan oyuncu, etrafındaki takım arkadaşları ve karşı takımın oyuncularının pozisyonuna göre pas veya şut çekebilecek.

3 Penaltı Vuruşları

Ceza sahasında istediğiniz gibi dolaşabilir ve seçtiğiniz yerden kullandığınız penaltı vuruşu, topun gidişini tamamen değiştirebilir. Serbest dolaşma özelliği ile kendinize ait özel penaltı vuruşları bile yapabilirsiniz.

4 Taç Kullanımı

Çizgide yürüyüp tacı atacağınız oyuncuyu seçebilir, taç atma taklidi yaparak diğer futbolcuları kandırıp, topu boşta bulunan takım arkadaşına atabilirsiniz.

5 ulunan oyuncular arasındaki oynanış elden geçirilip düzeltildi. Bunlardan birkaçı şöyle:
fifa-17-free-kick-cikis-tarihiGeri İtme Tekniği

Bu özellik, top sürme, top çalma, defans ve fiziksel çarpışmalar, aynı gerçek hayattaki gibi olacak. Bu özellik yapımda önemli olacak, çünkü bu teknik gol olabilecek bir atak ile top kaybı arasındaki durumu belirleyecek.

6 Fiziksel Temas

Saha içinde oynayan futbolcuların diğerleri ile temasları, gerçek hayattaki durumlara daha da yakınlaşacak. Kalecinin topu tutması, top çalmak için yapılan çelme hareketleri ve havada top kapma gibi durumlarda, temaslar birebir uyacak.

7 360 Derece Top Koruması

Yakınlığa göre değişen top koruması, topun çalınmasını engelleyecek. Defans halindeyken tek taraflı sürülebilen oyuncular, diğer takımın oyuncularından topu koruyabilecek.

Yapay zekaya da ekledikleri yenilikleri unutmamak lazım. Her sene gelişen yapay zeka, bu sefer yaptığınız hareketleri, uyguladığınız pas ve şutları anlayacak ve ona göre top sürüp, pas çıkartacak.

8 Sürekli Alan Analizi

Pas verdiğiniz yapay zeka, karşılaştığı takım arkadaşı veya karşı takımın oyuncusunun etrafındaki alanı anlayacak ve fırsat değerlendirmek için en iyi zamanı bekleyip pas verecek veya şut çekecek. Top sizdeyken yapay zeka pas veya şut çekeceğiniz zamanı anlayacak ve ona göre kendini sahaya yerleştirecek.

9 Koşu Tipleri

Akıllı oyuncular ile topun sürekli hareket edişi, sizler için yeni ve yaratıcı yollar açacak. Diğer takım arkadaşları ile beraber koşular, sahte koşular, takıma yardım için koşular ve pas koşması ile olacak pozisyonun kaderini değiştirebilir.

10 Son olarak, oyuna eklenen özelliklerinden biri de atak teknikleri. Bu özellikler diğer oyunlarda da vardı, fakat bu seneki versiyonda bu özellikler tekrar elden geçirilip düzeltilecek.
fifa-17-cikis-tarihi-fifa-17-ozellikleri-oyun-al-sat-blog-oyunalsatDriven Shot Finish

Yeni atış mekaniği ile topu herhangi bir durumda aşağıda tutabilirsiniz. İncelik, yukarıdan veya kaleye direk atış…

11 Threaded Through Pass

Farklı pas şekilleri ile yaratabileceğiniz bir sürü atak, oyunun kaderini değiştirebilir. Bunların içinde falsolu, net ve tamamen uzaya gönderebileceğiniz paslar da bulunuyor.

Driven Goal Kicks

12 Güç ve yönlendirme ile karşı atağa hızlı geçebilir ve boş rakip sahaya takım arkadaşlarınız ile atak yapabilirsiniz.

Downward Headers

Yönlendirmede daha iyi bir kontrolün olması, topu yerde tutup, kalecilerin işini daha da zorlaştırıyor.

Bu sene çıkacak olan FIFA 2017’de bulunan farklı ve geliştirilmiş özellikle bunlar, bana göre her sene aynı oyunu oluyor olsanız da, yeni hikaye modu bayağı bir dikkatimi çekmiş durumda diyebilirim.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi