En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

FIFA 18 satış rakamları açıklandı

Futbol oyunlarının iki amiral gemisinden biri olan FIFA, yakında yeni oyunuyla PC ve konsollarımıza konuk olacak. Peki FIFA 19 arifesinde, FIFA 18 satış rakamları ne alemde dersiniz? İşte yanıtı.

0 876

Electronic Arts’ın en başarılı serilerinden birisi de hiç şüphesiz FIFA’dır. Senelerdir futbol oyunu pazarını domine eden FIFA serisi, ezeli rakibi PES’e rağmen tekelini kurmayı başarmış durumda. Tüm platformlarda egemenliğini ilan eden FIFA serisi, global pazarda geniş bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Peki bu kadar güçlü bir serinin son oyunu ne kadar sattı dersiniz? İşte bu sorunun yanıtı.

FIFA 18 satış rakamları neler söylüyor?

EA Sports, FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 19’un çıkış arifesinde FIFA 18 satış rakamlarına ilişkin ufak bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl Eylül ayında raflardaki yerini alan FIFA 18’in aradan geçen zaman zarfında 24 milyondan fazla sattığı belirtildi.

Oyunun hangi platformda ne kadar sattığına ilişkin bir bilgilendirmede bulunulmadı. Öte yandan mobil platformlar için kullanıma sunulan F2P tarzında FIFA Mobile’in şimdiye kadar 193 milyon kez kurulduğu açıklandı.

Elbette bu 193 milyonluk rakamın içerisinde, oyunu silip tekrardan yükleyen kullanıcılar da bulunuyor.

Son olarak FIFA 19’un çıkış tarihine ilişkin ufak bir hatırlatmada da bulunalım. Serinin yeni oyunu PC, PS4, Xbox One ve Switch için eş zamanlı olarak 28 Eylül’de raflardaki yerini almış olacak.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi