En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

FM oyuncusu emeklerinin karşılığını aldı!

0 225

Son yıllarda FM oynayan teknik direktörlerden çokça söz edilmeye başlanmıştı, şimdi de FM oyuncusu 15 yaşındaki genç bir kulüpte iş buldu!

Football Manager oyununun yapımcısı Sports Interactive‘in duyurduğu bu ilginç olay İngiltere’de yaşandı. Böylelikle Football Manager başarılarımızın  sabit disk üzerinde yaşayan efsaneler olmadığı da görülmüş oldu. 15 yaşında FM tutkunu genç, Plymouth Argyle tarafından analist olarak işe alındı.

15 yaşındaki genç kabiliyetleri sayesinde işe alındı

Uzun yıllardır Football Manager oynayan Matt Neil, en büyük başarısını Huddersfield‘ın yeni stadyumuna kendi isminin verilmesi olarak görüyor. Her yıl FM oyunlarını 600-700 saat oynadığını ifade eden Neil, bu süre kendisine sorulduğunda, zamanın öylece akıp gittiğini ve aldığı keyfin asla kaybolmadığını söyledi.

Plymouth’tan analist olarak iş teklifi aldığında çok heyecanlanmış ama aynı zamanda daha önce Plymouth’u hiç yönetmediği için hayli endişelenmiş. Ama günün sonunda anlaşma gerçekleşmiş ve Neil, 15 yaşında dünyanın en genç analisti olmuş.

fm-oyuncusu-emeklerinin-karsiligini-aldi-oyunalsat-net-blog-FM oyuncusu emeklerinin karşılığını aldı-

Oyundaki her bir veri parçasını, her bir oyuncuyu ezberleyen, araştıran Neil’in, kulübe girdikten sonraki ilk işi kaleci Marc McCallum ile anlaşma sağlamak olmuş. Oyuncu denemeler için kulübe geldiğinde ise hayatındaki en tuhaf anları yaşamış. Daha önceden onun için bilgisayardaki bir yüz olan McCallum, artık gerçek hayatta karşısındaydı.

Gerçekten ilginç ve ilham verici bir başarı öyküsü. Futbol veri tabanı olarak inanılmaz bir seviyede olan FM serisi böylece bir genç yeteneği profesyonel hayata hazırlamış oldu.

Mini Yorum: Gençliğinin en güzel yaz tatillerini evde FM başında geçiren bendenizin de bir gün keşfedeceklerine inancım tam! 🙂

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi