En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

God of War 4’ün hikayesi netlik kazanmaya başlıyor

Çoluk çocuğa karışmış bir Kratos’un neler yapabileceğini hayal bile edemiyoruz…

0 1.769

Sony‘nin E3 2016‘da patlattığı bombalardan en önemlisi God of War‘un dördüncüsünün yapıldığı haberiydi. İddialı bir duyuru ile karşımıza çıkan yeni God of War, eski seriden kopmayarak yine Nordic mitolojisini konu edinecek. Olimpos Dağı‘ndaki tanrıları kılıçtan geçiren Kratos‘un başı bu sefer Odin gibi tanrılar ile daha büyük belalara gireceğe benziyor. Henüz iddia aşamasında olan hikayenin detayları konusunda ufak detaylar ayyuka çıktı.

İlk olarak oyunun tam olarak açık dünya oyunu olmama geleneğini sürdüreceğini belirtelim. Fakat yine de yeni oyunda gelişen konsol teknolojisi ile beraber sizleri rahatsız eden kamera açılar ve oynanış biçiminde değişiklikler yapılacak. Kısmen kendinize özgü davranma şansına sahip olacağınız yeni oyunda daha geniş alanlar ve açık dünya dinamiklerine sahip olunacağı söyleniyor. Oyunun tanıtımında gördüğümüz gibi oyun God of War 3‘den yıllar sonrasını konu alacak fakat yine de co-op gibi çoklu karakter modu olmadan sadece Kratos’u kontrol edebileceksiniz.

Oynanış ile ilgili kullanıcıların şikayetlerini dikkate aldıklarını QTE dinamiklerini değiştireleceği yönünde yapım ekibinin yeni dinamikler üzerine çalıştığının duyumu da kulağımıza geldi.

Oyunun İskandinav mitolojisini seçmesinin arkasındaki sebep olarak da “Yunan mitolojisinde tanrı kaldı mı?” olarak görülüyor, bilindiği üzere en son Zeus‘u da nakavt eden Kratos’a yeni hedefler gerekli gibi gözüküyor.

Firmanın yeni kamera açısına geçmesinin en büyük nedeni -artık- bunu yapabiliyor olmaları. PS2 döneminde kamera açılarını render nedeniyle kısıtlamaları gerekiyordu, şimdiyle buna gerek yok. PS3’teki God of War III için düşünülen yeni omuz açısı geleneksel bir üçleme inancıyla yine farklı açıda yapılmıştı.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi