En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

God of War satış rakamları açıklandı

Kısa bir süre önce satışa sunulan God of War oyununun satış rakamları açıklandı. PlayStation 4 kullanıcılarına özel olarak satışa sunulan yapım 3 gün içerisinde muazzam bir başarıya imza attı.

0 984

God of War satış rakamları üç günde rekor kırdı

PlayStation denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi de hiç şüphesiz amiral gemilerinden God of War olacaktır. PlayStation 2 döneminde hayatımıza giren seri, sonrasında PlayStation 3, PS Vita ve son olarak da PS4’te karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz ay raflardaki yerini alan GoW bu senenin en çok beklenen yapımlarından biriydi. PlayStation 4’e özel olarak raflardaki yerini alan oyun tahmin edildiği üzere ilk 3 gün içerisinde muazzam bir başarıya imza attı.

Sony’den yapılan açıklamada God of War’ın ilk 3 gün içerisinde tüm dünya çapında 3.1 milyon kopya satmayı başardığı belirtildi. Bu sadece tek bir konsola özel olarak satışa sunulmuş bir oyun için hatrı sayılır derecede önemli bir başarı.

God of War satış rakamları açıklandı-oyunalsat-oyunalsat.net-blog-oyun haberleri-ucuz oyun-oyunalsat blog-haberler

Bu arada ilginç bir bilgi daha, God of War 4 bu satış rakamlarıyla, PS4 için en hızlı satan oyun olmadı da başardı.

GoW’un bu başarısı oyunun yapımcı ekibi Santa Monica’nın da iştahını kabartmış gibi görünüyor. Keza şimdiden stüdyonun yetkili isimleri devam oyunu için sinyaller vermeye başladı. Muhtemelen gelecek olan devam oyunu 2020’den önce çıkmayacaktır. Belki de bir sonraki GoW oyunu PlayStation 4 için final niteliğinde de olabilir.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi