En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Google Play Pass ile yeni üyelik sistemi geliyor

Google paralı üyelik sistemine dayalı Google Play Pass sistemini test ediyor. Peki, Google Play Pass Android kullanıcılarına neler sunacak?

0 33

Son dönemde tüm firmaların üyelik sistemine geçmeye başlaması ile kullanıcılar hangi servise üye olacağını şaşırmış durumda. Microsoft Xbox tarafında Game Pass ve Live Gold, PlayStation cephesinde PS Plus ve yurt dışında PS Now, Netflix, Apple cephesinde ise Apple Arcade ve Apple TV+, Spotify ve daha niceleri derken şimdi de Google’ın paralı üyelik sistemi olarak adı geçen Google Play Pass için hummalı bir çalışma yaptığı apaçık ortada.

Google’ın Android platformunda Play Pass sistemini test ettiği ortaya çıktı. Play Pass sistemi isminden de anlayacağınız gibi sadece Android cephesinde kullanıma sunulacak. Bu üyelik sistemi ile Android kullanıcıları reklam görmeden ve uygulama için satın alma seçeneklerine maruz bırakılmadan sistemde yer alan uygulamalara ve oyunlara erişebilecek.

Tabii bu erişim için Android kullanıcılarının ayda 4.99$ ödemesi gerekiyor. Şimdilik test aşamasında olan Play Pass sisteminin Android Q sürümü ile Amerika’da ve belli başlı Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Google Play Pass ile yeni üyelik sistemi geliyor-2

Google Play Pass ve benzeri abonelik sistemleri ilk bakışta çok güzel görünebiliyor. Ancak servislerin artması ile kullanıcıların harcamaları da doğru orantıda artıyor. Özellikle döviz kurlarının yüksek olduğu ülkemizde paralı üyelik sistemlerinin artması, kullanıcıların uzun süredir şikayet ettiği bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Sizlerin de konu hakkındaki görüşlerini aşağıdaki yorum bölümüne bekliyoruz.

Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net Sitemizi Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi