En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

GTA Vice City Davalık Oldu!

0 275

Bu tarz durumlara alışkın Rockstar, bu sefer 15 yıllık oyunu Vice City ile uğraşmak zorunda. Oyun içerisindeki karakterlerden birinin taklit olduğu iddia ediliyor.

Çıkış yaptığı 2002 yılından bu yana çok oynanan ve efsane haline gelen GTA Vice City, bir kez daha davalık oldu. Daha öncesinde oyundaki bir kadının, gerçek hayattaki bir modelin taklidi olduğu gerekçesiyle Rockstar’ın kapısı çalınmıştı. Şirketin başı benzer bir şeyler dertte.

90’ların Meşhur TV Programlarından Birisi

Poulet adı verilen yaşlı oyun karakteri, Haiti’de gerçekleşen pek çok ana senaryo görevinde bulunması sebebiyle önemli kişiliklerden bir tanesi. The Psychic Readers Network adlı firmanın 90’larda yaptığı meşhur TV şovlarından birisinin ana karakteri, oyundaki Paulet Teyze’ye hayli benziyor ve şirket bunun bir esinlenme olduğunu iddia ediyor. Daha da ilginci TV programındaki kişi ile oyundaki Paulet Teyze’yi seslendiren – canlandıran kişi aynı kişi. Bu da şikayetçi firmanın elini güçlendiriyor. Ayrıca bahsi geçen kişi, geçtiğimiz yıl ölmüş.

Oyundaki “Poulet Teyze”

Ve TV programındaki Miss Cleo karakteri.

Karar Merakla Bekleniyor

Rockstar tarafından şimdilik bir açıklama yapılmış değil. Davacı şirket, oyun gelirlerinden pay istiyor ve ünlü oyun firmasının bu konuda ne tepki vereceği merak konusu. Bakalım önümüzdeki aylarda dava nasıl sonuçlanacak.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi