En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Half Life 3, Gamescom’da duyurulabilir!

Oyun dünyasının kült yapımlarından biri olan Half Life’ın devam oyunu Gamescom’da duyurulabilir. Keza Valve, Gamescom’da sahne alacağını açıkladı. Yoksa Half Life 3 sonunda geliyor mu?

0 516

Oyun severler merakla bekledikleri Half Life 3 oyununa sonunda kavuşuyor mu? FPS dünyasının sevilen karakteri Gordan Freeman geri mi dönüyor? Bizce ihtimal zor ama yine de kısaca anlatalım.

Half Life belki ilk FPS oyunu değildi fakat bir yandan da first person shooter yani birinci gözden nişancı türüne çok şeyler kattı. Dolayısıyla oyun dünyası için kilometre taşlarından biri olması da pek şaşırtıcı değil. Bilindiği üzere ilk Half Life oyunu 1998 yılının sonlarına doğru satışa sunulmuştu. İlk oyun büyük ses getirince, geniş bir kitle Half Life 2 için beklemeye başlamıştı.

Valve uzun bir geliştirme aşamasının ardından Half Life 2 oyununu 2004 yılında satışa sunmuştu. 2. oyunda hikaye tarafında bazı şeylerin eksikliğini hisseden Valve, 2006 yılında Episode One isimli oyunu, 2007 yılında ise Episode Two’yu satışa sunmuştu.

Genel kanı Episode Three ile Half Life 2 hikayesinin sonlanacağı yönündeydi. Fakat aradan geçen 10 yılı aşkın süre içerisinde Episode Three gelmeyince beklentiler Half Life 3 üzerine yoğunlaştı.

Half Life 3 Çıkış Tarihi?

Valve Half Life 3 için her zaman olumlu konuştu. Valve’in yönetici koltuğunda oturan Gabe Newell her zaman Half Life 3 için planları olduğunu ve bu oyunun mutlaka çıkacağını söyledi.

Nitelik aradan geçen 11 yıllık süreye karşın hala HL3 ile ilgili somut bir adım gelmiş değil.

Half Life 3, Gamescom’da mı duyurulacak?

Belki de beklediğimiz bu adım Ağustos ayında Köln’de gerçekleşecek olan Gamescom’da gelebilir. Keza Gamescom’a katılacak olan firmalar arasında Valve de bulunuyor. Umarız Valve ipe sapa gelmez yapımlar yerine yeni bir Half Life duyurusu ile oyun gündemini toptan değiştirir. Bekleyip göreceğiz.

Half Life Nedir?

Half-Life, 1998 yılında Sierra Studios tarafından yayımlanan ve Valve tarafında üretilen birinci şahıs nişancı bilim-kurgu video oyunudur. Oyun, serinin ilk oyunu olmakla beraber aynı zamanda Valve’nin ürettiği ilk oyundur. Oyuncu, bir ışınlanma deneyinin ters gitmesi sonucu Xen olarak bilinen başka bir boyuttan Black Mesa Araştırma Tesisine ışınlanan uzaylılardan savaşarak ve bulmacaları çözerek tesisten kaçmaya çalışan Dr. Gordon Freeman rolünü üstleniyor. Zamanın diğer oyunlarına göre Half-Life’da ara sahneler yoktur ve kullanıcı yalnızca Gordan Freeman karakterini kontrol eder.

Kaynak: Vikipedi & Donanım Günlüğü

Half Life oyunları için verilmiş ilanları incelemek için buraya tıklayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi