En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

HTC Vive fiyatı sonunda düştü!

Sanal gerçeklik her markanın iştahını kabartmaya devam ederken, öte yandan rekabet git gide kızışıyor. Piyasada “Ben de varım!” demek isteyen HTC, sanal gerçeklik ürünü olan HTC Vive için fiyat kırdı. Gelin HTC Vive fiyatına birlikte göz atalım.

0 538

Sanal gerçeklik sektörü, 2015’ten günümüze önemli bir gelişim gerçekleştirdi. 2016 ve 2017 yılları da bu alanda önemli bir büyüme oldu. HTC ve Oculus’un öncülük ettiği sektörde, akıllı telefonla birlikte kullanılan basit gözlükler de önemli bir pazar payına ulaştı. Bu alanda da Samsung ve Google başarılı bir ivme yakaladı. Bu gözlüklerin ucuz ve kullanışlı olması, HTC Vive ve Oculus Rift’in satış rakamlarına da olumsuz etki yaptı.

HTC vive fiyati sonunda dustu-htc vive-vive-microsoft-htc-android-oyunalsat-oyunalsat.net blog-haber-oyun haberleri-2

HTC Vive Pro ön siparişe sunulunca, HTC Vive fiyatı da düştü

Sanal gerçeklik cihazları, özellikle oyun sektörü açısından büyük önem arz ediyor. Keza bu cihazların oyun sektörünün geleceği olduğu belirtilmekte. Hali hazırda VR’a hitap eden AAA kalitesinde pek fazla oyun olmadığını söylemek gerekli. Bu durumun temel nedeni ise bu gözlüklerin oldukça pahalı olması.

HTC Vive fiyatı ne olacak?

AAA kalitesinde oyunlar oynayabileceğimiz 3 sanal gerçeklik gözlüğü mevcut. Bunlar PS VR, HTC Vive ve Oculus Rift. Eğer tercihiniz PC ise, seçenek sayınız da 3’ten 2’ye düşüyor. Ülkemizde HTC Vive ve Oculus Rift 2500 TL ile 3500 TL arasında fiyatlardan satılmakta. Yurt dışına baktığımızda ise Vive’ın fiyatı 600 dolar civarında.

Fakat Vive Pro’nun ön siparişe sunulmasıyla bu fiyat 100 dolar daha aşağıya çekilerek 500 dolar seviyesine indirildi. Vive Pro, Vive’a oranla yüzde 78 daha yüksek bir çözünürlüğe sahip. Ayrıca IPS LCD yerine OLED ekranla geldiği için daha canlı bir oyun deneyimi sunuyor. Avrupa’da 880 euro’dan satışa sunulan cihazın Türkiye fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi