En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

İkinci El Dijital Oyun Satışları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İkinci el dijital oyun satışları hakkında dikkat etmeniz gerekenler, satılık dijital oyun ilanları, sahibinden dijital oyunlar, PSN Store ve Xbox Live dijital oyun almak ve dahası bu yazımızda. 

58 41.327

Her geçen gün artan oyun fiyatları ile artan konsol kullanıcıları sayısı sonrasında dijital oyun piyasası (maalesef) ülkemiz dışında her geçen gün hareketlenmektedir. Özellikle belirli dönemlerde yapılan kampanyalar ile Türkiye’de fiyatı 249₺ olan bir oyunu 88₺ gibi bir fiyata yabancı ülkelerin PSN Store‘larından alabiliyorsunuz. -Şahsen ben Nba 2k16 oyununu öyle aldım 🙂 İçinizden bazılarının “peki bu kanun dışı değil mi ayıp sana!” deyişini duyar gibiyim ve cevap veriyorum hayır değil.

Çünkü PSN Store Türkiye aslında İngiltere’den yönetiliyor ve oyun ücretleri İngiltere bankaları tarafından tahsil ediliyor. Ayrıca yalnızca yaşayanların bileceği, günlerce süren büyük ve ıssız bir yolculuktur PSN Türkiye’den hele ki indirim zamanında oyun almak bu yüzden de kullanıcılar internetten satın aldıkları oyunlarla işleri bittikten sonra içinde oyun olan hesaplarını satmaktadırlar. Bu satış işleminde üç ayrı seçenek vardır bunlar;

İkinci El Dijital Oyun Satışları Hakkında Bilmeniz Gerekenler-oyunalsat-oyunalsat.net-ikinci el oyun

 1. Ana hesap (pri olarak da bilinir)

 2. İkinci hesap ( buna da sec diyorlar)

 3. Çift hesap ( isminden de belli )

Fiyatlandırma Çift Hesap> Ana hesap > ikincil hesap olarak yapılmaktadır.

Yasal uyarı: Oyunalsat.net üzerinde satışı yapılan oyunlarda Oyunalsat.net sadece alıcı ve satıcıyı buluşturma görevi üstlenmiştir bu sebeple birazdan anlatacağım sistem ve satın alımlar kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.

Sistem Nasıl İşlemektedir

Dijital oyun hakkını satmak isteyen kişi size PSN Hesabının mail adresi ve şifresini vermek durumundadır, bu yüzden satıcıya güvenmek konusunda kim olursa olsun iki defa düşünmelisiniz. Şimdi size aldığınız hesap türlerine göre yapmanız gerekenleri aktaracağız. Satın aldığınız ana hesap ise; Satıcıdan aldığınız kullanıcı adı ve şifreyi aşağıdaki şekilde giriyorsunuz.

İkinci El Dijital Oyun Satışları Hakkında Bilmeniz Gerekenler-oyunalsat-oyunalsat.net-ikinci el oyun-giris ekrani

İleri ileri ileri diyerek seçenekleri geçiyoruz. Daha sonra ayarlara girerek bu hesabi ana hesap yap seçeneğini aktif ediyoruz. ( Eğer aktif et seçeneği kapalı ise satıcınızdan nazikçe(!) “Size verdiği hesabın ayarlarından ana hesap seçeneğini “deaktif” etmesini” rica ediniz. Daha sonra siz bu hesabı ana hesap yapabilir ve indireceğiniz oyunu, kendi hesabından oynayabilirsiniz. (Hesaptan oyunu indirmeyi ileride anlatacağım.)

İkinci El Dijital Oyun Satışları Hakkında Bilmeniz Gerekenler-oyunalsat-oyunalsat.net-ikinci el oyun-activate primary

İkincil Hak ( Secondary Hak)

Ana hesaptan farklı olarak bir tek hesabın “ana hesap yap” seçeneğini kullanmayacaksınız. Buradaki dezavantajımız ise indireceğiniz oyunu sadece bu mail adresine ait hesaptan oynayabilirsiniz. Yani kendi hesabınızla oyunu oynayamazsınız. Bu yüzden ikincil hakların fiyatları daha uygundur. Çift Hak Oyun ile işi biten, oyunu satın aldığı hesabı ana hesap yapmaktan çıkartır ve PlayStation’ından hesabı silerek, kullanıcı bilgilerini size verir. Bu hesabı satın alır almaz hemen parolanızı değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Unutmayın satıcıdan mail adresinin de şifresini alın ki forumlarda çok rastlanan daha sonra şifre değiştirilmesi sonucu mağduriyet yaşamayın. Dikkat edilmesi gerekenler: Alıcı ya da satıcı şifreyi değiştirebilir bu konuda dikkatli olmalısınız. İkincil hesabınızı satıyorsanız mail adresi ve şifrenizi vermeyin ki hesabınızı alan kişi şifreyi değiştirerek sizi mağdur durumda bırakmasın. Benim kişisel tavsiyem dijital oyun alıp satacaksanız her oyun için ayrı hesap alın ki satarken bir kaybınız olmasın.

İkincil hesaplardan indirdiğiniz oyunu oynamak için İnternet bağlantısına ihtiyacınız var yoksa oyuna başladıktan yarım saat sonra yarim saat sonra güvenlik doğrulamasına takılırsınız ve oyun kapanır.

Dijital oyun nasıl yüklenir

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sonra kütüphaneye gideceksiniz ve kütüphanede görülen satın aldığınız oyuna tıklayarak indirme işlemine başlayacaksınız. hepsi bu.

Oyunasat.net ekibi olarak kullanıcılarımızın mağdur olmaması adına tüm güvenlik önlemleri alacak ve sizleri gelişen güncellemelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Dijital oyunlar için verilmiş ilanları için buraya tıklayın.
PSN Store’dan dijital oyun almak için buraya tıklayın.
Soru, görüş ve önerileriniz için aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

58 Yorum
 1. Ulas diyor

  Merhaba ;

  İkincil hesabınızı satıyorsanız mail adresi ve şifrenizi vermeyin ki hesabınızı alan kişi şifreyi değiştirerek sizi mağdur durumda bırakmasın.

  Bu üstte ki cümlede Mail adresinin şifresinden mi bahsediyorsunuz? Yoksa ikincil hesabın mail adresini ve şifresini vermezsek giremezler ki? Ben mi yanlış anladım?

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Ulaş,

   Burada hesabın bağlı olduğu mail sağlayıcısının (Gmail, Yahoo, Hotmail, Yandex gibi.) şifresinden bahsetmiştik.

   PSN Store’a kaydolurken belirlediğiniz mail adresi ve şifresini satış işlemini yaparken karşı tarafa vermeniz gerekli ama bu şifreyi mail sağlayıcısının şifresi ile aynı yapmamanızı öneririz.

   Farklı sorularınız olursa buradayız 🙂

 2. Mahmut ali yilmaz diyor

  Ben ps store dan oyun satın aldım ve şimdi konsolu satıyorum. satarken kendi hesap bilgilerimi silecegim. alan kişi yüklü oyunu oynayabilir mi?

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Mahmut Ali,
   Kullanıcı bilgilerini sildiğin anda o oyun bir daha açılmaz duruma gelir.

 3. Burak diyor

  Abi simdi ben ps4 storeden oyunu aldim simdi satmak istiyorum nasil yapicam anlatabilir misin

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Burak,

   PSN Store’dan aldığın oyunu hangi hesabın ile aldın? Eğer her zaman kullandığın kendi hesabın ile aldıysan hesabı satman gerekir. Ama eğer yalnızca satın aldığın oyun özelinde açtığın bir hesap ise, o hesabın kullanıcı bilgilerini vererek sitemiz üzerinden satışını gerçekleştirebilirsin.

   Ücretsiz ilan vermek için buraya tıklayabilirsin.

 4. Enes diyor

  Bir şey sormak istiyorum, diyelim ki ben oyun aldım, pri hakknı ben kullanıcam, sec hakkını satıcam. Böyle bir durumda dolandırılmamak için ne gibi önlemler almak gerekir.? Mesela ben adama hesabı verdim parayı göndermedi, hesabı kurtarmanın bi yolu var mı?

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Enes,

   Aslında bu işlem Sony tarafından önerilen bir işlem olmadığı için güvenilir kişilerle alışveriş yapmak çok önemli. Mesela referans sistemi bu işlerde çok önemlidir. Yakında Oyunalsat.net’de bu tarz bir sistemi devreye sokacak.
   Soruna gelince sec hakkı için kendin bir mail adresi açar ve şifre belirlersin. Sonra bu hesabı PS Store’dan alacağın yeni kullanıcı için kullanırsın. Daha sonra satışı yapacağın kullanıcıya da yalnızca PS Store için belirlediğin;
   Örnek:
   Kullanıcı adı: gta5-sec@yandex.com // Şifre: gta5sechesabi

   bilgilerini satışı yaptığınız kullanıcıya verirsiniz. Baktınız kullanıcı ödeme yapmıyor, şifreyi değiştirirsiniz ve kullanıcı bir daha giremez. Bazı durumlarda alıcı mail bilgilerini de isteyebilir, bu da bahsettiğim gibi karşılıklı güven önemli. 20-30 defa bizzat hesap alım-satımı yaptım ve karşılıklı güven içerisinde sorunsuzca sonuca vardık. Umarım cevabımız işine yarar.

   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 5. Enes diyor

  Anladım peki hesabı makinesine eklese ve ben de şifreyi değiştirmiş olsam yine de makineden o hesaba girebilir mi?

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Tekrar merhaba Enes,
   Şifre değiştirildiği anda PlayStation o kullanıcıya çıkış yaptırır. Bunun dışında eğer sec hesabı kullanan kişi internet bağlantısı olmadan PS’yi ve oyunu açarsa da en fazla 20 dakika oynayabilir. Sonrasında sistem internet olmadığı için güvenlik doğrulaması yapamadığından ötürü, oyunu kapatır.

   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 6. erhan diyor

  Ben çift hesap aldım mail şifrey değiştim .Psn şifreyi değiştirdim ancak sadece mail adresine şifreni değiştiğine dair bildirim geldi . herhangi bir değişim linki gelmedi.Sec hesabını verdiğimiz kişi direk şifreyi değişebilir ozaman doğrumu mail şifresini bilmesede ?çünkü maile değişim linki gelmiyor?Bu durumda napabilriz.Sec hesap verirken mail şifresi verilmiyor doğrumu

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Erhan,

   Bu durum tamamen satıcı ve alıcının samimiyeti ile alakalı bir durumdur. İkinci (secondary) hesabın satışı yapılırken alıcı özel talepte bulunmadığı sürece mail hizmet sağlayıcısının (Gmail, Hotmail, Yahoo vb.) şifresi verilmeyebilir. Fakat alıcı ben şifreyi ve mail adresimi değiştirmek istiyorum şeklinde bir talepte bulunduğu zaman mail şifresinin de verilmesi gerekmektedir.

   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 7. g101969876492827106690 diyor

  Arkadaşlar abiler selam olsun bir sorum var desteğinizi beklemekteyim.

  Ana hesap olarak kullandığım 1 yıllık plus hesabım var ayrıca oyun özelindede hesap açarak oyunu alıp oynayıp satmayı düşünüyorum.ve bir daha bu hesaba ihtiyacım olacağını düşünmüyorum oyunu oynayıp bitirdikten sonra.

  Bu konuda ne yapmam gerekli ilanı pri-sec hangisi olarak vereceğim bilgilendirebilirseniz memnun olurum

  PS4 PSN sistemin de yeniyim.taktik ve önerilerinizi beklemekteyim.

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba,

   Yazdığınız şekilde kullanım şekli PSN kardeşliği için en doğru kullanım şeklidir. Her oyun özelinde yeni hesap almak ve oyunu bitirdikten sonra hesabı komple satmak sağlıklı bir yöntemdir.

   Oyunalsat.net üzerinde ilan verirken aşağıdaki gibi “Çift Hak” seçeneğini işaretlerseniz ana hesap(pri) ve ikincil hesabı(sec) haklarının tamamını yani hesabınızı komple satıyor olduğunuz anlamına gelmektedir.
   Çift Hak Seçim Menüsü

   Taktik ve önerilerin tamamını bu yazıda belirtmeye çalıştık, bunların dışında yeni gelişmeleri de kullanıcılarımızdan yorum olarak bekliyoruz. Zaman zaman da yeni gelişmeler ışığında yazımızı güncelleyerek sizlere yol göstermeye çalışıyoruz 🙂

   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 8. Yusuf diyor

  Merhabalar İyi akşamlar diliyorum
  Ben 2.el ps4 alacağım oyunların hepsi dijital ve Endonezya psn hesabı dolandırılmamak için ne yapmam gerekir nelere dikkat etmeliyim

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Yusuf,
   Ürünü satan kişiyi tanıyor musun? Bütün oyunlarını neden Endonezya üzerinden satın almış? (Genellikle diğer ülkelere göre pek de uygun olmuyor oyun fiyatları) Burada eğer cihazı almaya kararlıysanız cihaza tanımlı tüm PSN hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerini alıp, bağlı bulunduğu mail adresleri ve şifrelerini alıp, hemen şifreleri ve güvenlik sorularını değiştirmelisin. Sonrasında o hesabı cihaza ana hesap olarak tanımlar ve kendi açtığın sıfır, temiz hesabın ile dilediğin oyunu gönlünce oynayabilirsin.

   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 9. Yusuf diyor

  Endonezya hesabında oyunlar daha uygunmuş öyle belirtti kendisi şifreleri hatırlamadığını söyledi napmalıyım sadece ana hesapların mo şifresini alayım yoksa hepsinin mi pek anlamıyorum bir de bu işlerden hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Tekrar Merhaba Yusuf,
   Şifrelerini hatırlamadığı hesaplar için “Şifremi unuttum” bağlantısı üzerinden tekrar şifre belirlemesini isteyebilirsiniz. Eğer cihaz size oyunlar olmadan uygun fiyata gelmiyorsa, bu şekilde şifreleri istediğinizi tekrar belirtebilirsiniz. Yazımızda da belirttiğimiz gibi dijital oyunlarla ilgili alım ve satım işlemleri aslında Sony’nin karşı olduğu bir durumdur ve karşılıklı güven esasına dayanan bir ticaret söz konusudur. Normal şartlarda cihazını satan kullanıcının size kullanıcı hesabını da vermemesi gerekir 🙂

   Saygılarımızla,
   Her türlü yorum, soru ve görüşü bize iletebilirsiniz.
   Oyunalsat Web Team

 10. Yusuf diyor

  Çok teşekkür ediyorum sayenizde ps 4 ü sorunsuz aldım şimdilik sıkıntısı yok yardımcı olmanız ilgilenmeniz ve hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Yusuf,

   Yardımcı olabildiğimize sevindi! Umarız yeni PlayStation 4’ünü güle güle kullanırsın 🙂

   Sevgiler,

 11. batuhan arman polat diyor

  merhaba şimdi benim bir ana hesabım var tek hesabım daha doğrusu içinde 20 ye yakın oyun mevcut bunlardan sadece 1 tanesini satmayı düşünüyorum bunu yapabilirmiyim yoksa hesabı komplemi elimden çıkarmam gerekiyor

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Batuhan,
   PSN Hesabından tek tek oyun transfer etmen maalesef mümkün değil. Hesabın içinden tek oyun satamazsın fakat kendine sec (ikincil) hesap için bir kardeş bularak, hesabındaki tüm oyunları başkasıyla da paylaşabilirsin. Bunun için ücret talep etme hakkın da var, bizce.
   Sana tavsiyemiz bundan sonraki her alacağın oyun için yeni bir hesap açman. Bunun için sana aşağıdaki yazımızı okumanı öneriyoruz.

   PS Store’dan Oyun Nasıl Alınır?

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Team

 12. ahmethmo diyor

  Merhabalar Ben bir oyun için bir mail adresi bir de psn hesabı acacagım oynayıp oyunu satabilmek için. Bunları dışında bide asıl hesabım(sürekli oynadığım) var. Oyunu asıl hesabımdan oynamak istiyorum kupalardır filan ondan dolayı yani .Bunun için benim asıl hesabımı oyun için aldığım hesabın ikinci hesabı yapsam oyunu bitirince de ikinci hesaplıktan cıkarsam (yada cıkarabiliyormuyum) oyunu cift hesap olarak satabilirmiyim.

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba,
   PlayStation sistemine birden fazla ana hesap tanımlaması yapılabilir, dolayısıyla da aynı anda kendi kullandığınız ana hesap ile beraber mesela Fifa 18 satın almak için yeni açacağınız fifa18-psn-store@yandex.com gibi bir hesabı da makinenize ana hesap olarak tanımlarsınız. Bu işlemin ardından kendi kullandığınız ana hesap ile oyunu sorunsuz oynar, kupaları göğe kaldırabilirsiniz 🙂 Bu oyundan sıkılınca da fifa18-psn-store@yandex.com isimli hesabı makinede ana hesap olmaktan çıkartır, silersiniz ve çift hesap olarak satarsınız.

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat.net Web Team

 13. Burak diyor

  Selam,
  PS4 camiasına yeni katıldım bir kaç sorum olacak.
  1-Şimdi oyun kardeşliği adı altında ÇİFT/PRİ/SEC herhangi bir yöntem ile Fifa aldık diyelim. Oyun kendi hesabımıza tanımlı mı olacak? Yani ultimate team oduna girdik diyelim hesabı aldığımız kişinin oyun geçmişleri mi kalacak?
  2-SEC olarak bir ürünü aldık diyelim. PRİ hakka sahip olan kişi hesabın başına bir şey getirirse bizim hesapta gidecek değil mi?
  Teşekkürler.

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Burak,
   Aramıza hoş geldin 🙂
   Sorularını hemen cevaplıyoruz. Eğer ki oyunu aldığın fifa@psn.com isimli hesabı, kendi PlayStation sistemine ana hesap olarak tanımlarsan.
   1-) PRIMARY olarak adlandırdığımız şekilde fifa@psn.com hesabının ana hesabı olarak cihazını belirledikten sonra, bu cihazda istediğin kullanıcı ile trophy kasabilirsin.
   2-) fifa@psn.com adresini SECONDARY hesap olarak kullanırsan, yalnızca fifa@psn.com kullanıcısı ile oyuna girebilirsin. Ana hesabın ile oyunu açıp, herhangi bir rozet kazanamazsın.

   Aşağıdaki yazılara göz atmanı tavsiye ederim.

   PS Store’dan Oyun Nasıl Alınır?
   Ücretsiz 14 Günlük PS Plus Üyeliği Nasıl Alınır?

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Team

 14. adem diyor

  yeni ps4 almış biri oalrak birkaç sorum olacak psn kardeşliği en fazla kaç kişi olur psn kardeşliği yapan 2 kişi benide kardeşliğe davet edeceklerini soyluyorlar boyle birşey mümkünmüdür psn hesptaki oyunları bende oynayabilirmiyim olursa nasıl olur

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Adem,
   Soruyu daha açık sorabilir misin, tam olarak anlamadık. Ana hesap hangi makineler olacak onları da söylemen gerekli.

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat.net Web Team

 15. adem diyor

  2(emre ve yasin) arkadaş kendi aralarında psn kardeşliği yapıyorlar benide 3. kardeş olarak alabilecekelrini soyluyorlar boyle bi durum mümkünmüdür ana makina emre olacak ben ve yasin yedek hesap olucakmışız boyle bir durum mümkünmüdür

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Olabilirler ama oyunu aynı anda oynayamazlar. Birinden biri girdiğinde diğeri oyunun içine giriş yapamaz. Ve ana hesap olmayan makine yalnızca ana hesap sahibinin kullanıcısı ile oynanabilir, kendi ana hesabın ile oynayamazsın.

 16. ulaş diyor

  iyi günler ben ps4 alıcam ikinci el ve satan arkadaş psn hesabındaki oyunlarıda vericek satın aldıktan son mail adresi ve şifreyi nasıl değiştirebilirim yardımcı olurmusunuz bu konuda yabancıyım mail adresi ve şifreyi değiştirirsem psn hesabındaki oyunlar silinirimi?

  1. Oyunalsat Web Team diyor

   Merhaba Ulaş,
   Bu konuda da bir rehber yazı hazırlamamız konusunda uzun zamandır talep alıyoruz. Kısa zamanda bu konu ile ilgili rehber yazımıza ulaşabileceksin. Bildirimlere abone olarak, yazı hazırlandığında hemen okuyabilirsin 🙂

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat.net Web Team

   1. Uğur diyor

    Merhaba, söz konusu yazınız çıktı mi? Ben de 2. El bir ps4 pro alacağım. Satan kişi dijital oyunlari da verecek. Ps4 ile ilgili hiç birşey bilmiyorum cunku ilk playstation olacak benim için. Oyunlar yanında plus üyeliğini de verecekmiş. Plus çok onemli değil kendime yeni plus alacaktım ama imkan varken kullanmak da isterim. Oyunlar cihaza indirilmis durumda. Sormak istediklerim ise 1- öncelikle dolandirilmamak için ne yapmam gerek, 2- oyunlari kendi hesabımdan oynayabilecek miyim, aldığım kişinin hesabını güncellemek istemiyorum çünkü. 3- benim bilmediğim veya soramadigim dikkat etmem gereken başka şeyler var mı? Hem oyun hem cihaz konusunda.

 17. PSN: Alondate31 diyor

  Merhabalar. Benim bambaşka bir sorunum var. 4 seneden fazladır tek bir PSN hesabı kullandım. 400’den fazla oyun, sayısız tema/avatar/dlc/demo olan bir hesaba dönüştü bu. Şimdi ise oyun aleminden çekiliyorum ve elimde oyunlarla ilgili konsol/oyun vs. ne varsa satmaya çalışıyorum. Fakat şunu farkettim ki böyle devasa bir hesabın satılması şu an pek mümkün görünmüyor. Herkes 1-5 oyunu bir hesaba doldurup öyle satıyor. Sizce de böyle dev bir hesabın satılma ihtimali yok mudur?

  1. Oyunalsat Web Team diyor

   Merhaba,
   Bu konu üyelerimiz tarafından bize en çok yöneltilen sorulardan biri ve bu konu hakkında yazdığımız yazımızda da belirttiğimiz gibi bir hesap içerisinde en fazla 2-3 oyun tutmayı tavsiye ediyoruz. Bunun sebeplerinin başında dijital oyun / hesap alım satımlarının, aslında Sony tarafından tavsiye edilmemesinden ötürü güvensiz bir sistem olması geliyor. Hal böyle olunca da kullanıcılar bir defada yüklü bir ücret ödemek istemiyor. Bunun dışında oyun fiyatları yüksek olduğu için bir seferde en fazla 1 ya da 2 oyun alabilecek alıcılar için, içinde az oyun olan paket hesaplar daha çok tercih ediliyor. Sonuç olarak işin temelinde şu yatıyor: Güncel bir oyun olan Detroit‘i örnek alalım, PlayStation Store’da bu oyunun fiyatı 299TL olarak gözükmekte, bu oyunu bitirdikten sonra satılabilecek ortalama rakam 175-225 TL bandında olarak düşünebiliriz. Detroit’i satın aldığınız hesaba da en fazla 20-30-40-50 TL fiyatlara PlayStation Store’da satılan Grim Fandango, Watch Dogs, Just Cause gibi bir oyun alarak, hesabınızı satmak için ilan verebilirsiniz. Fakat unutmayın ki buradaki 20-50 TL aralığındaki satın aldığınız oyun, Detroit oyunu için araştırma yapan kişiye sadece ufak bir “jest” olacaktır. Umarım açıklayıcı olabilmişizdir.

   Not: Hesabınızı satmanız konusunda size elimizden gelen tüm desteği vereceğiz, lütfen bizimle iletişim adresimizden irtibata geçin.

   Bizler sizinle büyüyoruz! Her türlü soru, yorum, görüş ve önerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin 🙂
   Oyunalsat.net Web Team

 18. Gökhan diyor

  Merhabalar ben PS4 Pro konsolumu içindekilerle birlikte satmak istiyorum sorum şu şekilde;
  Tanıdığım bı arkadaşımla PSN kardeşiyiz ben secondary hesabım yani satılmak istenen hesap. İçerisinde 30 küsür oyun var (1 seneden fazla da PSN üyelik var) hepsi 1. Hesaptan alınıp 2. Ye de çekilmiş oyunlar, iki hesabın mail ve şifreleri farklı. Şimdi ben (ikinci) hesabı sorunsuz bir şekilde içerisindeki oyunlarla birlikte satabilir miyim 1. Hesaptan bağımsız bir şekilde kullanabilir mi alan kişi, yani 1. Hesapla hiç işi olmadan 2. Hesabın sifrelerini değiştirip sorunsuz bir şekilde faydalanabilir mi ? Teşekkürler.

  1. Oyunalsat Web Team diyor

   Merhaba Gökhan,
   Konuyu netleştirebilmek adına soruyu tekrar ediyorum “Şu an kullandığın secondary hesabını, bir başka kullanıcıya satmak istiyorsun. Bu işlem sonrasında başkasının bunu kullanıp kullanmayacağını merak ediyorsun?”
   Bu sorunun cevabı: “Evet, ikinci hesabının yeni alıcısı senin hesabını kullanabilir.
   Birincil hesabın mail adresi: birincil@oyunalsat.net olsun,
   İkinci hesabın mail adresi: ikincil@oyunalsat.net olsun.
   Birincil@oyunalsat.net kullanıcısında, ikincil@oyunalsat.net ana hesap olarak tanımlı olduğu sürece kullanımı problem yaratmaz.

   Bizler sizinle büyüyoruz! Her türlü soru, yorum, görüş ve önerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin ?
   Oyunalsat.net Web Team

 19. Veli Furkan diyor

  Hocam şimdi benim hesabin sec hakkını satmak istiyorum neleri vermem gerek sadece PSN giriş posta ve şifre yeterlidir dimi yoksa e postayı da vermem gerekir mi şifresini

  1. Oyunalsat Web Team diyor

   Merhaba Veli Furkan,
   Dediğin iki bilgiyi karşı tarafa verip, hesabını ana hesap yaptıktan sonra şifreyi ve parolayı değiştirmeni öneririz.

   Saygılarımızla,
   Oyunalasat.net Web Team

 20. Celal diyor

  Merhaba

  Ustad kuzenimle evden eve fifa yapabilmek icin storeden yukledim cd si olmasina ragmen 🙂
  Neyse psn kardesim bu arada kutuphaneden her oyunu cekebiliyoruz fifa haric neden bilgisi olan varmi
  Yada bendeki cd yi ona yollasam biri store biri cd mac yapabilirmiyiz

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Celal,

   Konuyu biraz daha netleştirebilir miyiz? Şimdi öncelikle hangi Fifa oyunu? PS Store’dan parayla mı aldın? Hanginiz ana hesap? Bir sürü soru var cevaplanması gereken, ona göre soruya yanıt verebiliriz. 🙂

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Ekibi

 21. Murat diyor

  Ben 1 ay önce 200 liraya gow red dead Detroit spiderman oldseey a way out hesabını aldım ama aldığım kişi hesaba giriş yapmamami söyledi aksi takdirde kitlenecegini söyledi ve kendi hesabından oynuyorum Bi sknti olur mu

 22. Murat diyor

  Detroit red dead 2 gow spiderman a way out oldseyy bu hesabı 200 aldım aldığım kişi hesabı verdi oyunlari kendisi aktardiktan sonra o hesaba giriş yapmamami söyledi giriş yaptigim takdirde kitlenecegini söyledi bende 1 aydır girmiyorum kendi hesabından oyunları oynuyorum Bi skinti olur mu ileriki zamanlarda

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Murat,
   Aldığın hesap Ana (pri) hesap mı yoksa İkincil (sec) hesap mı? Eğer 2 kişi aynı anda aynı hesaba giriş yaparsa sistem dışarı atar fakat sürekli aynı anda hesaba giriş yapılmadığı sürece bir kitlenme olmayacaktır.

   1. Anonim diyor

    Bana hesabı ve şifreyi verdi verdikten sonra hesaba giriş yaptıktan sonra PS4 kapatmami söyledi tekrardan açtığımda otomatik olarak benim hesabım açıldı ve verdiği o hesaba kesinlikle girmemem gerektiğini aksi takdirde kitlenecegini söyledi o şeklide kendisi oyunları kendi ci

   2. Murat diyor

    Anlaşmamız Oyunları aktardiktan sonra verdiği hesabın şifresini yarım saat sonra degiscegini bana belirtmişti ve hesaba giriş yapmadığım takdirde kesinlikle bi sknti olmicagini söyledi bana hesabı şifreyi verdi giriş yapar yapmaz PS4 kapatmami istedi kapatıp açtıktan sonra verdiği hesaba giriş yapmamam gerektiğini söyledi kendi cihazından oyunları bu şekilde aktardı bana daha sonra şifreyi değişti 2 ay oldu her hangi bi kitlenme olmadı şifreyi değiştiği halde sanırım bu şekilde hesabı bi çok kişiye satmaktadır endisem giriş yapmadığım takdirde kitlenme olur mu ilerde 2 aydır skintti olmadı hesaba giriş yapmadığım için

   3. Murat diyor

    Aldığım arkadaş bu şekilde yapmakta sknti olur mu yardımcı olursanız sevinirim

   4. Murat diyor

    Dediğim gibi 2 aya yakın oldu sknti olmadı

    1. OAS Web Team diyor

     Merhaba Murat,

     Vermiş olduğun linki ve üyeyi inceledim, yorum kurallarından ötürü o linki kaldırmak zorundayım haberin olsun. Dijital oyun alışverişlerinde çeşitli riskler vardır ve kesinlikle Sony tarafından önerilmemektedir. Hatta Sony buna birtakım önlemler alacağını açıklamasına karşın henüz bir adım atılmadı. Senin durumunda olan birçok kullanıcıdan aynı tarzda sorular ve yorumlar alıyoruz. Öncelikle şunu tekrar belirtmekte fayda var PSN Kardeşlik sistemi temelinde “Güven” duygusu olduğundan ötürü öncelikli olarak aile, arkadaş, akrabalar vb. yakın kişiler ile yapılması sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde internetten yapılacak alışverişlerde Oyunalsat.net gibi dijital oyun ilanları konusunda gerekli önlemleri almış siteleri tercih etmek çok önemlidir. En büyük forum sitelerinde bir tanesinde aynı oyunu 7 kişiye satarak, kayıplara karışan kullanıcılara da şahit olduğumuzdan ötürü dijital oyun almak oldukça hassas bir konudur. Senin durumuna gelecek olursak, görünen o ki kullanıcı ana hakkı sana satmış, ikinci hakkı da başkasına satmış ya da satacak bir kullanıcıdan bahsediyoruz. 2 aydır oyunu oynaman güzel fakat ilerleyen günlerde satıcı şifreyi değiştirirse maalesef senin hiçbir söz hakkın bulunmayacaktır. Bu yüzden umalım da olumsuz bir durum söz konusu olmasın.

     Saygılarımızla,
     Oyunalsat Web Ekibi

     1. Murat diyor

      Verdiğiniz Bilgiler İcin Tşk Ederim Yanlız Bu Kişi Şifreyi Degisti Hala oyunlar kirlenmesi

      1. Murat diyor

       Verdiğiniz Bilgiler İçin Tşk ederim Yanliz Dedigim kişi şifreyi değiştiği halde oyunlar kitlenmedi hala sebeb ne olabilir

       1. OAS Web Team diyor

        Merhaba Murat,
        Dediğim gibi eğer PSN Network’de oturum açarak, “Tüm cihazlardaki oturumları kapat.” seçeneğine tıklarsa maalesef ondan sonra sen oyunları en fazla 30 dakika oynayabilirsin.

 23. Enes diyor

  Hocam bende 2.el ps4 pro alıcam yanında bi kaç tane dijital oyun veriyo bn şimdi sahibinden sadece ps network mail ve şifreyi mi almam gerekio bide mail hesabınıda almam gerekirmi
  2.sorumda bn bu oyunları sadece bu hesap üzerinden mi oynıyabilicem kendime sıfır bi hesap kurup oyunları oraya taşıyabilirmiyim?

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Enes,
   Sorularına memnuniyetle cevap veriyoruz.
   1-) İkinci el ya da herhangi bir PlayStation 4 / Pro aldığın zaman içi bomboş bile olsa, içinde kütüphanesinde satın alınmış oyun olan kullanıcı ile giriş yaparak oyunları o cihaza indirebilirsin. Satıcıdan PSN kullanıcı adı ve şifresini, ayrıca mail adresinin e-posta giriş bilgilerini istemen. Ve aldığın gibi değiştirmen senin yararına olacaktır.
   2-) Eğer ki satıcıdan aldığın PSN hesabı herhangi bir makinenin “Ana hesabı” olarak belirlediği bir account değil ise kendi cihazında bu hesabı “Ana kullanıcı” olarak belirlersin. Akabinde de açacağın Enes isimli PSN kullanıcı hesabında oynayabilirsin. Fakat dediğimiz gibi yalnızca oyunların olduğu PSN hesabının o makineyi ana makine olarak tanımladığı cihazlarda, diğer kullanıcılar oyunlara erişebilir. Aksi takdirde yalnızca oyunların satın alındığı hesaptan oynayabilirsin.

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Ekibi

 24. Alperen diyor

  Merhaba Ben ps4 alacağım ama içinde dijital oyunda varmış psn hesabi varmış onu da almak istiyorum hesabı üstüme almam için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Alperen,

   Konsolu aldıktan sonra hesabın şifresini, cep telefonu numarasını, bağlı olduğu e-posta adresini ve hesabın bağlı olduğu mail adresinin de parolasını değiştirerek kendini garantiye alabilirsin.

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Ekibi

 25. Erat diyor

  Merhaba,
  Ben tanımadığım birisinden elden Ps4 cihazla beraber cihaz içinde Psn hesabı da alacağım. Hesabın sahibinin tamamen ben olacağımı söyledi başka kullanan kullanıcı olmayacak dedi ama tam olak güvenemedim. Hesabın tamamen benim olması ve bütün risklerin ortadan kalkması için hesabı alırken ne yapmam gerekiyo? yapmam gerekenleri sırayla yazıp yardımcı olabilir misiniz?
  Yorumlarda güvenlik için net bişey oluşturamadım kafamda.
  Cihazı satın alırken satıcı da yanımdayken Ps4 Cihaz üzerinde kontrol etmem ve yapmam gereken şeyler nelerdir? Hesap sahibi tamamen ben olmam için satıcının hesaba bağlı olan şahsi mail adresinin şifresini ve mail adresinin güvenlik sorusunu değiştirmem yeterli olacak mıdır ? Şuan hesabın Ana hesap yada ikincil hesap olup olmadığını bilmiyorum. Amacım Alacağım bu hesaptan bütün riskleri tamamen kaldırıp oyunların ve hesabın eski sahibiyle bütün ilişiğini kesmek. İlginiz için teşekkür ediyorum.

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Erat,

   Hesap satışı her anlamda riskli ve Sony tarafından önerilmeyen bir işlem olduğu için riskleri 0’a indirmek gibi bir durum söz konusu olamıyor maalesef. Karşındaki kişinin iyi niyeti ile alakalı olarak bu işlemin yapılması gerekli. Günün sonunda hesabı aldığında,
   – Güvenlik sorusu,
   – Kurtarma telefonu,
   – Kurtarma e-postası,
   – Mail ve hesap parolası,
   – Oturum yapılmış yerler,
   – Ödeme bilgileri,
   – Kişi adı,
   vb. tüm bilgileri değiştirmek sana az da olsa yardımcı olacaktır. Ama dediğimiz gibi öncelikli olarak güvenilir kişilerden alışveriş yapmaya özen gösterebilirsin.

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat Web Ekibi

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi