En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

iPhone için Civilization 6 müjdesi geldi

Sevilen strateji oyunu serilerinden Civilization, çıkardığı altıncı oyunun ardından mobil cihazlar için de geliyor. Ayrıca Civilization 6, artık sadece iPad’de değil iPhone’da da oynanabilecek.

0 907

Beğenilen strateji oyunu serilerinden Civilization, 2016’da çıkardığı altıncı oyunu sonunda iPhone’a da getiriyor. Civilization 6, artık sadece iPad’de değil iPhone’da da oynanabilecek. “Strateji oyunu” severlerin listelerinin ilk sıralarında gelen serinin son oyunu Civilization 6, PC’ye çıktığından bu yana iPad’de de oynanabiliyordu. Fakat daha önce kullanıcılara iPhone desteği sunmuyordu. Deneyimi daha küçük bir ekrana getirmeye hazır olan ekip, iPhone dağıtımını gerçekleştirmeye çok kısa bir süre içerisinde başlamayı planlıyor. Üstelik daha önce oyunu iPad için satın aldıysanız yeniden bir ödeme yapmanız da gerekmiyor. Oyunu satın aldığınız hesaptan doğrudan oyunu indirip, oynamaya başlayabilirsiniz.

Şimdilik ilk 60 tur bedava olacak

Öte yandan oyunu ilk kez satın alacaklar için belirtelim oyun çok da ucuz değil. Bedava indirebileceğiniz oyunda ilk 60 turu para ödemeden oynayabiliyorsunuz. Ancak tam oyuna sahip olmak için 104,99 TL‘lik bir rakamı da gözden çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca ayrı ayrı satılan paketlerle oyun keyfinizi de zenginleştirebilirsiniz. Bu paketlerin fiyatı da 22,99 TL ile 39,99 TL arasında değişiyor. iPhone 7 ve üstü modellerde oynanabilecek olan oyunun iPhone versiyonunun bugün içinde mağazada dağıtılmaya başlanması bekleniyor. Oyunun yurt dışında iPhone versiyonunun satışını %60’lık indirimle satışa çıkacağı müjdelendi. Türkiye’de de benzer bir indirim olması da ilk temennimiz. Ancak henüz net bir açıklama yok. Unutmadan oyunu oynamak için cihazınızda da 3,4 GB boyutunda hafızanızın olması gerekiyor. Bu yüzden oyunu indirmek için kısıtlı hafızaya sahip kullanıcıların hafızasında yer açması gerekebilir.

Civilization 6 Tanıtım Videosu

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi