En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Konami, PES 2018 için dünya devi ile anlaştı

Kısa süre önce raflardaki yerini alan PES 2018 için yeni bir takım daha lisanslı hale geldi. Bakalım hangi takımın PES’de keyfini süreceğiz.

0 251

Oyun severler tarafından hatırı sayılır bir fan kitlesine sahip olan PES serisi, dünya geneline bakıldığında pek de başarılı bir performans sergilemiyor. Zira İngiltere, Amerika ve bazı Avrupa ülkelerindeki haftalık satış listelerine baktığımızda PES 2018’in hayli gerilerde yer aldığını görebilirsiniz. Peki ama nede PES 2018 bu kadar gözden düştü?

PES Lisans Problemi

Seriyi yakından takip edenlerin de bileceği üzere, PES serisinde genel bir lisans sorunu mevcut. Türkiye Ligi’nden 3 takımın yer aldığı oyunda, dünyanın önde gelen ligleri bile bulunmuyor. Konami bu lisans anlaşmaları yüzünden yoğun bir baskı altında. Fakat Japon oyun geliştiricinin, oyun severlerden gelen tepkileri pek de umursamadığı ortada. Zira PES serisi lisanslar konusunda seneden seneye daha da kötü bir noktaya doğru gidiyor. Yakında milli takımları bile görememekten korkuyoruz.

Öte yandan FIFA serisine baktığımızda durumun tersine döndüğünü görüyoruz. Zira oyunda 700’ün üzerinde lisanslı takım mevcut. Bir tarafta lisanslardan bi haber olan PES 2018, diğer tarafta ise 700’ün üzerinde lisanslı takımı bünyesinde barındıran FIFA 18.

Aradaki bu farkı kapatmak isteyen Konami, büyük bir adım atarak (!) İngiliz futbolunun önemli ismi Arsenal ile anlaşmaya vardığını açıkladı. Bundan sonra Arsenal, PES 2018’de North London ismi yerine orijinal ismiyle yer alacak. Bakalım bu hamlelerin devamı gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

PES Kadro Düzeltme (PES Lisans Yaması) Nedir?

Bu konuda kapsamlı özel rehberimiz PES Tüm Takımlar Lisans Yaması

PES 2018 Nedir?

Pro Evolution Soccer serisinin yeni üyesi PES 2018, 14 Eylül 2017 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunuldu en sonunda. FIFA ile Pro Evolution Soccer serisi, artık alışmış olduğumuz ve bizim standartlarımızı belirleyen futbol oyunları niteliği taşıyor. Her yıl bir yenisi çıkan bu oyunlarda, her yıl ufak tefek veya büyük farklılıklarla karşılaşabiliyoruz.

Kaynak: Konami

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi