En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Microsoft Türk yazılım şirketi Citus Data’yı satın aldı!

Microsoft, Türk yazılım şirketi olan Citus Data şirketini bünyesine kattığını açıkladı. Peki, Microsoft veri analizi yapan firmayı bünyesine katarak hangi alanda gelişim sağlayacak? İşte satın alma işleminin detayları.

0 630

Microsoft, bugün Türk yazılım şirketi olan Citus Data’yı satın aldığını açıkladı. 2011 yılında Türkiye’de kurulan firmanın, aynı zamanda Amerika’nın San Francisco şehrinde bir ofisi bulunuyor.

Citus Data başarısı ile dikkat çekiyor

Bünyesinde 35 çalışanı bulunan bu firma; SQL standartlarına uygun, açık kaynak kodlu, ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi olan PostgreSQL’in yenilikçi bir uzantısı üzerinde çalışmalar yapıyor. Microsoft’un yeni gözdesi; mevcutta PostgreSQL kullanan Fortune 100 şirketlerine; iş yüklerini azaltan, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı hizmet veriyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu konuyla ilgili; “Türkiye’nin yazılım pazarında bir dünya oyuncusu olması için attığımız adımlara bugün bir yenisini ekledik. Türkiye’ye duyduğumuz inancın bir göstergesi olarak, Türk girişimcilerin kurduğu yazılım şirketi Citus Data’yı bünyemize katmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz yıllarda Github’ı da bünyesine katarak yazılım konusundaki elini güçlendiren Microsoft, bu satın alma ile veri analizi konusunda da atılımlar yapacak gibi görünüyor.

Kurucu ekiple beraber 35 kişilik bir kadroya sahip olan Citus Data’nın, hizmetlerini Microsoft çatısı altında sunmaya ve şirketlerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceği belirtiliyor.

Kaynak DG

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi