En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Milyonların beklediği Minecraft filminin vizyon tarihi açıklandı

Her yaştan oyun severin heyecanla beklediği Minecraft filminin vizyon tarihi nihayet açıklandı! Gişe tarihi hakkındaki detaylar haberimizde.

0 118

2016 yılından bu yana çıkış tarihi sürekli olarak ertelenen Minecraft filminin vizyon tarihi konusunda en net bilgi sonunda geldi. Minecraft oyununun geliştiricisi Mojang, filmin vizyon tarihini duyurdu. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Minecraft’ın filmi 4 Mart 2022’de vizyona girecek. Filmin vizyon tarihiyle birlikte Minecraft filminin konusu da gün yüzüne çıkmış oldu.

Minecraft filminin konusu

Genç bir kız ve yakın arkadaşlarının macerasını konu edinecek olan filmde, Ender Dragon isimli kötü bir karakter vardır. Ender Dragon, genç kız ve dostlarının izlediği yolu yok etmeye çalışacaktır. Bu durumda da Overworld’ü kurtarmak için mücadeleye girmeleri gerekecektir. Minecraft’ta hangi oyuncuların yer alacağı ise şu an için bilinmiyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Aşk Listesi, Five Feet High and Rising ve Aşka Özgürlük filmlerini de yöneten Peter Sollett oturuyor. Filmin senaryosunu ise oyunun geliştiren Markus Persson’un yapacağı belirtiliyor. Warner Bros tarafından izleyicilerle buluşacak yapımın hikayesini merakla bekliyoruz.

Minecraft geliştirme hikayesi

Minecraft 10 Mayıs 2009 tarihinde geliştirilmeye başlanmıştır. Markus Persson, King.com’daki işinden çıktıktan sonra bağımsız(bir yerde çalışma zorunluluğu olmadan) program yazma ve geliştirmeye odaklanmıştır. Markus Persson, Minecraft’ı yazmak için Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon ve Dungeon Keeper gibi oyunlardan ilham almıştır. Oyunun temellerinin ne olması gerektiğini düşünen Markus, Infiniminer adlı bir oyunu keşfetmiştir ve TIGSource.com forumlarındaki kullanıcılarla oynamıştır. O zamanda Markus, izometrik 3-boyutlu inşa oyun fikirlerini kafasında canlandırırken, bu düşüncelerini test etmek için prototipler yazmıştır. Infiniminer adlı oyun, Minecraft’ın oynayış biçimini ağır şekilde etkilemiştir, 1. tekil kişi gözüyle oynanan bakış açısı ve blok şekilli görselleri dahil.

Uygun fiyatlı Minecraft oyunu ilanları için buraya tıklayın.

Minecraft filmi fragmanı

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. AnladımDaha fazla bilgi