En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Nintendo Switch Pro için geri sayım başladı!

Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolları ile rekabet içerisine girebilmek için Nintendo Switch Pro modelini duyuracağı söyleniyor.

0 74

Nintendo, 2017 yılında hibrit oyun konsolu Nintendo Switch ile karşımıza çıkmıştı. Hem elde hem de TV’de oynanabilen Nintendo Switch, 3. parti oyun geliştiricilerinden aldığı destek ile rekordan rekora imza atmayı başarmıştı. Geçtiğimiz aylarda TV modundan yoksun olan küçük ekranlı olması ile daha taşınabilir yapıda olan Nintendo Switch Lite satışa sunulmuştu.

Nintendo Switch Lite’tan sonra Nintendo’nun yeni bir model üzerinde çalıştığı iddia edildi. TV modunda maksimumda 1080P çözünürlük sunabilen Nintendo Switch, şüphesiz ki PlayStation 5 ve Xbox Series X’in oyuna dahil olmasından sonra çok güçsüz kalacak. Bu yüzden Nintendo Switch Pro adını taşıyan bir modelin 2020’nin ikinci yarısında tanıtılıp satışa sunulacakı bazı analistler tarafından dillendirilmeye başlandı.

Dr. Serkan Toto, GameIndustry’ye yaptığı açıklamada; Nintendo Switch Pro’nun kesin geleceğini belirten ifadeler kullandı. Dr. Serkan Toto; “Nintendo’nun 2020 yılında Switch Pro modelini tanıtımasına kesin gözüyle bakıyorum. Bu modelin 4K çözünürlüğü desteklemesini ve daha güçlü bir donanıma sahip olacağını düşünüyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ancak bazı analistler ise bu sürümün gelmeyeceğini düşünüyor. Bize göre; Nintendo’nun bu donanım ile önümüzdeki nesilde mücadele etmesi çok zor. Wolfenstein, Doom ve Skyrim gibi AAA yapımları barındıran Nintendo Switch, FPS düşmeleri ile bu alanda eleştirilmişti. Bu yüzden Pro model kesin gelecektir. En kötü ihtimalle USB Type-C sayesinde ekstra GPU bağlanımı söz konusu olabilir. Bunun için yeni bir GPU barındıran ayrı bir Dock bile satışa sunulabilir.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi