En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Oyun turnuvasında silahlar konuştu

Florida’da gerçekleştirilen Madden turnuvasında korkutucu bir olay yaşandı. Alanda bulunan oyunculardan birinin silahlı saldırı gerçekleştirmesiyle iki kişinin hayatını kaybettiği ve pek çok kişinin yaralandığı belirtiliyor.

0 341

Gamescom 2018’i yeni arkamızda bırakmışken, bir başka oyun odaklı etkinlikten korkutucu bir haber geldi. Florida’da düzenlenen Madden turnuvasındaki oyunculardan biri olan 24 yaşındaki David Katz, turnuva devam ederken alana soktuğu silahla etrafına ateş açtı. Olay anında turnuva Twitch üzerinden de takip edilebiliyor ve o sırada bir maç da gerçekleşiyordu. CNN‘in haberine göre olay anında iki kişinin öldüğü, pek çok katılımcının da yaralandığı kaydediliyor. Turnuvadaki saldırı sonucu hayatını kaybeden iki katılımcının dışında, Katz’ın da olay yerinde öldüğü ve başka bir şüpheli olmadığı Florida, Jaksonville görevlileri tarafından Twitter üzerinden açıklandı.

“Yetersiz güvenlik önlemleri” iddiası

Katz’ın motivasyonu ise bilinmiyor. Turnuvaya katılan oyuncular Katz’ın tavırlarının farklı olduğunu kaydederken, Katz’ın hedefinde özellikle onu turnuvada yenen kişilerin olmadığı belirtiliyor.

Jacksonville’de gerçekleştirilen turnuvada yaşanan bu korkunç olayın ardından EA, Twitter üzerinden üzüntülerini belirten bir yazı paylaştı. Ancak ne yazık ki söz konusu durumun güvenlik zafiyeti sebebiyle gerçekleştiğine ilişkin bir açıklama bulunmuyor. Etkinlik alanına bir turnuva katılımcısının nasıl olup da silah sokabildiği şimdilik bir soru işareti gibi görünüyor.

Fotoğraf: Laura Heald (AP)

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi