En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Paragöz PewDiePie

Shadow of Mordor hakkında olumlu konuşması için para alan fenomen PewDiePie ‘a nefret yağıyor…

0 289

 

Youtube’un en tanınmış oyun fenonmenlerinden PewDiePie‘ın Warner Bros’un Middle Earth serisi oyunu Shadow of Mordor‘un tanıtımı için aldığı para ortalığı kavurmaya başladı. Eylül 2014 tarihinde çıkan yapımı oynayıp olumlu görüş bildirmesi için, dağıtımcı Warner Bros’tan hatırı sayılır bir miktarda rüşvet aldığını kabul eden ünlü Youtuber’ın bu hareketi muhtemelen yılın bombası olacak nitelikte.

Dedikodulara göre, Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ortaya çıkardığı bu olayda, PewDiePie’ın kendi kanalında yayınladığı Gameplay videolarından oyundaki hataları ve belirli bazı alanları videodan çıkarttırmak için ödenmiş. Daha sonra Warner Bros tarafından kiralanan sosyal medya trolleri sayesinde PewDiePie’ın videosuna milyonlarca izlenme elde ettirildi.
shadow-of-mordor-pewdiepie-haberiOlayın ortaya çıkması ile Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından bu tarz girişimlere ceza yöntemi getirilmesine karar verildi. Yapılan açıklamada “Tüketicilerin tanıtımı yapılan ürün hakkında, bunun ücretli mi yoksa kişinin kendi fikri im olduğunu bilmeye hakkı var. Warner Bros gibi firmaların reklam kampanyalarını kendilerinin yapması gerekir” dendi.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi