En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu

0 223

Online ödeme sistemleri arasında bulunan dünyaca ünlü PayPal, yaptığı açıklamayla Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

paypal

PayPal ile ilgili bir son dakika haberi şu anda gündeme düştü. Şirketin web sitesinden yapılan açıklamaya göre BDDK lisansı alamayan şirket Türkiye operasyonunu durdurmak zorunda kalmış. Önümüzdeki dönemlerde gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam edeceğini açıklamasına ekleyen PayPal, 6 Haziran 2016 itibariyle kullanıcılarının servis üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını bildirdi.

Aşağıda şirket tarafından yapılan açıklamanın tam metnini paylaşıyoruz.

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Konuyla ilgili detayları öğrendikçe aktaracağız ve haberimizi güncelleyeceğiz.

Mini Yorum: Türkiye bankacılık sektörünün pilot bölgesi konumunda olduğu için bankacılık sektörü çok ileri seviyede. Dijital ödeme kanallarını da başka ülkelere kaptırmak istemeyen Türk bankaları da bu konuda çalışmalar yaparak bu açıkları yok ediyorlar mesela paypal’ın en büyük rakibi sürekli kampanyalar yapan BKM Express gibi. Bitaksi, Getir ve daha bir çok marka ile ortak kampanya düzenleyerek Türkiye’de BKM Express’in Paypal’dan daha fazla tanınmasını sağladılar.

paypal-tr

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi