En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

PES 2019 için geri sayım başladı

Futbol oyunu denilince akla gelen isimler bellidir PES ve FIFA. Ülkemizde oldukça sevilen PES serisi, yakında yeni oyunu PES 2019 ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

0 811

PES 2019 hakkında önemli detaylar

Bizim de sizlerle yaptığımız anketlerde görüldüğü üzere PES serisi 2013’ten sonra hızlı bir düşüş içerisine girmiş gözüküyor. Elbette bu durumun tek bir nedeni yok. Genel olarak bakıldığında serinin yıllardır süren önemli bir lisans sorunu mevcut ve insanlar sanal gerçeklik ile daha fazla gerçeklik hissini yaşamak istiyorlar.

Bu oyun severler açısından pek de hoş karşılanacak bir durum değil. Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen arcade tarzındaki PES oyunlarının belli bir kitlesi vardı. Serinin 2013 sonrasında simülasyona kayması ve FIFA vari bir görünüme bürünmesi işleri tamamen çığırından çıkardı. Zaten PES 2013 sonrasında yayınlanan oyunlar ülkemizde de pek tutmak. Peki PES 2019 ile bu gidişat değişecek mi?

Açık konuşmak gerekirse, serinin yeniden arcade tarzına dönmesi pek de muhtemel görünmüyor. Yine de lisans tarafında bazı düzenlemeler olabilir. Konami, UEFA ile sona eren 10 yıllık lisans anlaşması sonrasında, lig ve takımlara yoğunlaşacaklarını açıklamıştı.

Japon oyun stüdyosundan geçtiğimiz gün oyun hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Konami PES 19 için 9 Mayıs’ı işaret etti. Evet PES 2019’un resmi tanıtımı ve oyun hakkındaki tüm detaylar 9 Mayıs’ta açıklanacak.

Bu arada şunu da dip not olarak belirtelim. Geçtiğimiz gün oynanan Barcelona – R.Madrid maçında reklam panolarına PES 2019 ismi de yansıdı. Bu durum Barcelona’nın bu sene de PES serisinin en büyük partneri olacağını gösteriyor.PES 2019 için geri sayım başladı-pes 2019 çıkış tarihi-oyunalsat-oyunalsat.net-oyun haberleri-blog-ucuz oyun-2

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi