En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

PlayStation Pro ekranları neden karartıyor?

PS4’e gelen yeni güncellemeyle beraber PlayStation 4 Pro ekran kararması hakkında şikayetler yağmaya başladı.

0 446

PS4 jenerasyonuna gelen güncellemeyle karşımıza çıkan PlayStation 4 Pro, bir süredir satışta ve oyun severler tarafından rağbet görüyor. Ancak şu sıralar özellikle yurt dışından gelen haberlere göre, PS4 Pro’da bir hata adından fazlasıyla bahsettirmeye başlamış durumda. Oyun içinde tamamen rastgele zamanlarda ekranın kararmasına neden olan bu hatanın kaynağı ise şimdilik bilinmiyor.

playstation 4 pro ekranları neden karatıyor-playstation 4 pro-ps4 pro-ps pro-PlayStation 4 Pro ekran kararması

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation Pro, çalışır vaziyette ekranları karartmaya başladı. Pek çok konsolda görülen bu hatanın görüntüsünü kaydeden ve internette yayınlayan kullanıcılar sorunun neden kaynaklandığını da henüz bilmiyor.

Tomb Raider oyununun 3 dakikalık görüntüsünde, 2 defa kararan ekran, bu hataya PS4 Pro kaynaklı olarak düşüyor.

Şu an için hata ile ilgili PlayStation ekibinden herhangi bir resmi açıklama yok. Ancak bazı potansiyel çözümler üretilmiş durumda. Bunlardan biri PS4 Pro’yu yeniden başlatıp güvenli modda açarak, DRM ayarlarını HDCP 2.2’ten 1.4’e değiştirilmesi yönünde. Hatanın kaynağına ilişkin bir teori ise, donanım tabanlı bir güç koruma modunun devreye girmesiyle HDMI sinyalinin kesilmesi olarak öne sürülüyor. Bakalım Sony, bununla ilgili ne gibi bir açıklama yapacak.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. AnladımDaha fazla bilgi