En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı!

Call of Duty’nin geliştirici Infinity Ward, açtığı iş ilanı ile yeni nesil oyun konsollarının çıkış tarihini sızdırmış oldu. Peki, PlayStation 5 çıkış tarihi ne zaman? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi!

0 481

Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4, Call of Duty MW2, Call of Duty MW3, Call of Duty Ghost ve Call of Duty Infinite Warfare oyunlarının geliştiricisi Infinity Ward, bugün açtığı iş ilanı ile büyük bir sızıntıya ev sahipliği yaptı. Infinity Ward açtığı iş ilanında senaryo yazarı aradığını belirtiyor. Ancak bu ilanda yer alan detay yeni nesil konsolların çıkış tarihinin ortaya çıkmasına neden oldu.

PlayStation 5 çıkış tarihi sızdı!

Infinity Ward; oyun endüstrisinin en parlak yeri olan bünyemizde yeni nesil platformlar için bizimle çalışın ibaresini iş ilanında kullanması, büyük şakınlık yarattı. 2019 yılında çıkacak yeni Call of Duty oyunu için çalışan arayan firma, bu sayede PlayStation 5’in de çıkış tarihini sızdırmış oldu.

E3 2018 etkinliğinde; Cyberpunk 2077 ve The Elder Scrolls 6 gibi oyunların 2019 yılında çıkışını gerçekleştirecek olması yeni nesil konsolların 2019’da geleceğini bizlere göstermişti. Call of Duty cephesinden gelen sızıntı da bunu doğrulamış oldu.

Sony her ne kadar PlayStation 4’ün miladını doldurduğunu ancak yeni nesil konsol için erken olduğunu söyleyedursun, oyuncular gözünü PlayStation 5’e şimdiden çevirmiş durumda.

PlayStation 5’in E3 2019 etkinliğinde tanıtılması ancak 2020 yılında satışa sunulması bekleniyor. PlayStation 5’in nasıl bir forma sahip olacağı henüz bilinmiyor. Stream mantığı ile oyunların oynanma devri için hala vaktin olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 10 yıl daha Blu-ray ve dijital oyun satımı devam edecektir.

Dünya genelinde internet altyapısının gelişmesinin ardından Stream mantığı devreye girebilir. Ancak dediğimiz gibi bunun için uzun bir süre beklememiz gerekiyor. Bakalım PlayStation 5 ve yeni Xbox nasıl bir yapıya sahip olacak?

PlayStation Pro’nun çıkışının üzerine 1 sene geçmesinin ardından, sizce de PlayStation 5 için biraz erken değil mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi