En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

PlayStation 5 fiyatı açıklandı! Bakın PS5 fiyatı ne olmuş

Merakla beklenen PlayStation 5 fiyatı açıklandı. Amazon Fransa kısa süreliğine PS5’i ön siparişe sundu. Fiyat neyse ki korkulduğu gibi değil.

0 240

Sony’nin uzun bir bekleyişi sona erdirerek geçtiğimiz günlerde resmen tanıttığı PlayStation 5’in oyunlarından ve tasarımından daha ziyade fiyatı merak ediliyordu. Özellikle Türkiye’de yüzde 20 ek vergisi hesaplanarak satılacak olan PS5, bugün Amazon Fransa’da kendini gösterdi. Amazon Fransa‘da PlayStation 5 fiyatı için 499 Euro talep edileceği açıklandı. Kısa süreliğine ön siparişe sunulan PS5, daha sonrasında iste liste dışı olarak listelenmeye başlandı.

499 Euro‘luk fiyatın ana versiyonu yani cd girişi olan diskli PS5‘e ait olduğunu belirtelim. Muhtemelen disksiz sadece dijital sürümün fiyatının bundan 40 Euro daha uygun olacağı ve 459 Euro‘dan satışa sunulacağını tahmin ediyoruz. Türkiye’de 5.999 TL‘den satışa sunulacağını düşünülen PS5, Ekim veya Kasım aylarında piyasaya çıkabilir.

Türkiye’de en geç Aralık ayında raflardaki yerini alacak olan PS5, hem oyunları, hem tasarımı hem de ideal fiyatı ile çok ilgi görecek gibi görünüyor. Dakikalar içerisinde stokları bitecek olan PS5’in 499 Euro’luk fiyatının gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. PS5 ayarında 499 Euro’ya bu özelliklere eşdeğer bir PC toplayamayacağınızı belirtelim.

PS5 fiyatının ortaya çıkmasının ardından, oyun severler kıyasalama yapabilmek için gözlerini Xbox Series Xe çevirmiş durumda. Microsoft da muhtemelen bu ay en geç Temmuz ayında Xbox Series X’in fiyatını açıklayacaktır. Microsoft, rakibi ile mücadele etmek için 499 Euro bandını aşmayacaktır. Belki bir sürpriz yapıp 459 Euro’dan bile gelebilir. Yeni fiyatlar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerin de piyasaya çıkacak PS5 fiyatı için görüşlerinizi merak ediyoruz. Sizce, PlayStation 5 fiyatı ülkemizdeki vergilerin de eklenmesinin ardından ne kadar olacak?

PlayStation 5 teknik özellikleri

  • İşlemci: 8 çekirdekli 3.5 GHz hızında çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemci
  • Grafik birimi: Özelleştirilmiş RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 10.28 TFLOP gücünde 36 CUDA çekirdekli 2.23 GHz hızında çalışan grafik birimi
  • RAM: 16 GB GDDR6 RAM
  • RAM bant genişliği: 448 GB/sn
  • Dahili depolama birimi: 825 GB özelleştirilmiş SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü
  • Geriye uyumluluk: Var
Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net Sitemizi Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi