En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

PlayStation Classic fiyatı dip yaptı!

Sony’nin geçtiğimiz yılın sonlarına doğru 800 TL’den satışa sunduğu PlayStation Classic fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

0 72

Klasik konsolların popüler olduğu son dönemlerde markaların arka arkaya eski konsollarını günümüz şartlarında yeniden çıkarttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Nintendo’nun eski konsolları NES ve SNES’i ufaltarak tekrardan satışa sunması diğer konsol üreticilerinin de dikkatini çekmişti. Çünkü NES ve SNES’in yenilenmiş versiyonları adeta yok satmıştı.

Klasik konsol işine oyun severlerin ilgisi, Sony’nin de iştahını kabarttı. Bu konuda hiç vakit kaybetmeyen Japon konsol devi, ilk PlayStation konsolunun minyatür versiyonunu satışa sundu. PlayStation Classic ismiyle satışa sunulan konsol, Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de raflardaki yerini aldı.

Sony PS Classic fiyatı 199 TL’ye kadar geriledi!

Sony klasik konsolu için ilk etapta biraz fazla gereksiz bir fiyat olan 799TL’lik uçuk bir fiyat etiketi belirlemişti. Doğal olarak bu fiyat konsolun ölü bir şekilde doğmasına neden oldu. Çeşitli incelemelerde konsol yerden yere vurulduğu gibi, oyun yelpazesi de bir hayli eleştirilmişti. Satışların istenilen seviyenin çok altında olmasından ötürü, çıkışından kısa bir süre sonra PlayStation Classic fiyatı düşürüldü. Fakat düşen fiyata rağmen satışlarda beklenen rakamlar yakalanamadı.

Son olarak geçtiğimiz gün gelen indirimle konsolun fiyatı adeta dibe vurdu. Sony Türkiye tarafından alınan kararla, PlayStation Classic fiyatı 199TL’ye düşürüldü. Bu da konsolun çıkış fiyatından 4 kat daha ucuza satıldığı anlamına geliyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. PS Classic içerisinde 20 adet oyun ön yüklü olarak geliyor. Ayrıca konsola sonradan legal olarak oyun yükleme imkanınız da bulunmuyor.

Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net ‘i Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi