En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

WSJ: “Pokemon Go günler içinde Avrupa’da çıkacak!”

0 222

İşi bilenler oyunu indirip oynarken, bazı kullanıcılar Pokemon GO Avrupa çıkış tarihi için beklemeye devam ediyor.

Pokemon GO Avrupa çıkış tarihiPokemon GO’nun uluslararası çıkışının durdurulduğu haberleri herkesi yıkmışken, Wall Street Journal’dan tam tersi yönde bir iddia geldi ve “oyunun planlarıyla haşır neşir olan güvenilir kaynaklardan” edinilen bilgiye göre oyunun “günler” içinde Avrupa dahil diğer bölgelerde piyasaya çıkacağı öne sürüldü.

Sokaklarda gördüğümüz Pokemon GO gruplarına şaşırmamış olsak da hayatı boyunca oyunlara ilgi duymamış ev arkadaşımızı “belki Pokemon yakalarım diye” iki durak önce otobüsten indireceğini veya “Kız Kulesi’ne Pokemon avı turları” düzenleme planları yaptıracağını da öngörememiştik açıkçası.

Pokemon GO Avrupa çıkış tarihi

Bizler ki Pokemon tasoları ile parklarda, bahçelerde kapışan jenerasyon burada dururken; oyunun yapımcısı Niantic Games, üzerinde sadece 20 milyon civarında insanın yaşadığı koca kıta Avustralya & Yeni Zelanda’da oyunu piyasaya çıkardıktan sonra ise işler karıştı. Dünyanın geri kalanında APK’yı bulan herkes telefonlarına oyunu indirmeye başladı ve kısa süre içinde server sorunları sebebiyle oyuna erişimimiz kısa aralıklarla sekteye uğradı, kimi zaman saatlerce bağlanamadık, güzelim toplanma noktalarının yanından geçip gittik.

WSJ’ın haberi önemli zira firmadan gelen “rahat olduğumuz zamana dek bu işi erteliyoruz” açıklamasına tam ters doğrultuda, elbette haberdeki “günler” tabiri için resmi bir açıklama yok.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi