En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Pokemon Go beklenenin 50 katı ilgi gördüğü açıklandı

0 238

Çıktığından bu yana milyonlarca kişinin akıllı cihazlarına giren Pokemon Go beklenenin 50 katı ilgi gördüğü açıklandı. Peki nasıl bu kadar başarılı olundu?

Google müşteri güvenilirliği yöneticisi Luke Stone tarafından şahsi blogunda verilen bilgilere göre, son zamanların en popüler mobil oyunu Pokemon Go beklenenin 50 katı fazla ilgi gördü.

Pokemon Go’dan bu başarı beklenmiyordu

Luke Stone‘un açıklamalarına göre normalde insanlar yeni ürünlere veya servislere zaman içinde adapte olsa da, Pokemon Go‘da bunun tam tersi yaşandı ve Temmuz ayında resmi olarak ülkelerde indirilmeye açılan oyun, daha önce hiç kimsenin tanık olmadığı bir büyüme gerçekleştirdi.

Pokemon Go’nun arkasındaki yapımcı şirket Niantic, oyunu ilk olarak 15 dakikalığına Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinde sunmuştu. Bu 15 dakika içinde ilgi o kadar büyük bir boyuta ulaştı ki, yükü kaldıramayan Niantic destek için Google’ı müdahaleye çağırdı.

pokemon-go-indirilme-sayisi-pokemon go beklenenin 50 katı ilgi gördü-

Sonuç olarak, Google‘ın bulut servislerinden gelen verilere göre Pokemon Go beklenenin 50 katında ilgi gördü ve gerçek hayatla artırılmış gerçekliği bir araya getiren yapım, çıkışından bu yana 500 milyon kere indirildi. Şu sıralar ise Google ile Niantic, bu aşırı talebi karşılamak için yazılım sistemlerini geliştiriyorlar.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi