En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Pokemon GO’nun yaratıcılarından Harry Potter: Wizards Unite

0 216

Geçtiğimiz yıl, “Abi ne Zubat çıktı be! ” şeklinde ortalıklarda taşınabilir şarjlarla dolanmamıza neden olan Pokemon Go‘nun yaratıcılarından bir de Harry Potter: Wizards Unite oyunu geliyor!

Pokemon GO‘nun önlenemez yükselişinin ardından benzer bir Harry Potter oyunu için kulislerde dedikodular başlamıştı. Pokemon GO’nun yaratıcısı Niantic’ten beklenen duyuru geldi.

Pokemon GO ile beraber insanları sokaklara döken ve adeta sosyalleşmelerine katkı sağlayan Niantic sonunda Harry Potter hayranlarının beklediği duyuruyu yaptı. Pokemon GO dönemini bir harici pil almadan tamamlayabildiyseniz yeni dönemde bir tane mutlaka edinmeniz gerekecek gibi görünüyor. Harry Potter: Wizards Unite isimli oyun, muggle dünyasına bomba gibi düşmeye hazırlanıyor.

harry potter wizards unite-yeni oyun-harry potter oyunu-pokemon go yapimcilarindan harry potter wizards unite-pokemon go-ucuz oyun-oyunalsat-oyunalsat.net blog-blog-haber-yazi

Beklenen oyun Harry Potter: Wizards Unite

Niantic şimdilik bizimle ekran görüntüleri paylaşmış değil. Ancak oyunun mantığı Pokemon GO tecrübemizle de aşağı yukarı belli. Artırılmış gerçeklik deneyimiyle şekillenen oyunda oyuncular J.K. Rowling’in büyülü dünyasını keşfetme imkanına sahip oluyor. Büyüler öğrenebilir, mahallenize gizlenmiş büyücü dünyasına dahil olabilirsiniz. Oyundaki fantastik canavarlarla karşılaşıp onlarla dövüşmeniz, başka insanlarla takım haline gelip güçlü düşmanları yenmeniz de gerekebilir.

Kısacası Niantic yine bizleri sokağa döküp bol bol gezdirme derdinde. Warner Bros. ile iş birliğinde geliştirilen Harry Potter: Wizards Unite’ın ne zaman çıkacağı ise şimdilik belli değil. Ancak Pokemon GO’nun ülkelere yayılım süreci düşünülünce oyunu indirmek için yine çeşitli yollara başvurmamız gerekebilir.

Bu arada “Bir Pokemon GO vardı, ne oldu ona sahi?” diye düşünüyorsanız Niantic’in geçtiğimiz nisanda oyunun aylık 65 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Yani bir yerlerde oyun hala çılgınlar gibi oynanıyor.

Kaynak: Niantic Labs

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi