En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

PS Store’dan Oyun Nasıl Alınır?

PS Store Bahar indirimi ve kara cuma indirimleri geldikçe forumlarda PS Store hakkında yüzlerce entry giriliyor, peki PS Store dan oyun almanın püf noktaları nelerdir?

7 8.997

PS Store’dan Oyun Almak

Oyunseverleri, indirim dönemlerinde sıklıkla ziyaret ettiği sitelerin başında PSN4 ve PS Store gelir, fakat bu siyaretlerin büyük bir çoğunluğu hüsran ve sinir krizi ile sonuçlanır. Peki neden? Oyun alırken ne gibi sorunlar ile karşılaşıyoruz? Çözümleri nedir?

PS Store Oyun Nasıl Alınır?

Aslında PS Store’dan oyun almak çok kolaydır. Kredi kartı sahipleri kart bilgilerini girerek kolaylık oyun alabilirler ama bu maalesef bizim ülkemiz için geçerli değil. PS Store Türkiye’nin bağlı olduğu Sony İngiltere birimi Türkiye’nin dijital oyun anlamında gelişmesi için gerekli özeni maalesef göstermemektedir. Tamamen kişisel yorumum olan bu durumu açıklamak için onlarca sebep sayabiliriz.

Sık Sorulan Sorular

1 ATM Kartı (Debit Card) Kullanımı

İlk olarak Enpara’nın PS Store da indirim kampanyası yaptığı dönemlerde ATM Kartı (Debit) kullanımı Sony tarafından yasaklandığı belirtilse de yeni nesil Mastercard / Visa logolu ATM kartları ile bu sorunu aşmanız mümkün.

2 Sanal Kart Kullanımı

İkinci olarak sanal kart kullanımı. PS Store sanal kart kullanımına müsade etmediğini söylese de sanal kart ile alışveriş yapmak mümkündür.

Banlanma Meselesi

Sony müşteri hizmetleri size pek fazla hatalı deneme yaptığınız zaman üyeliğinizin alışverişe banlandığını söyleyerek 24 saat, 36 saat ya da 48 saat sonra denemeniz gerektiğinizi söylese de bu tamamen sizi oyalamak üzerine kurulu bir şehir efsanesidir hatta bazı forumlarda 14 gün sonra tekrar denemesi gerektiği bilgisini alan üyeler de olduğu bilinmektedir. Bu bilgiyi Sony’i arayarak ben de aldım lakin 6 saat sonraki denememde başarılı bir şekilde Pes 2017’yi Satın alabildim. Yazımın ilerisinde size bunu nasıl başardığımı anlatacağım.

3 ıskalama ücreti-PS Store'dan Oyun Nasıl Alınır? PS Store hata kodları ne anlama gelir?

4 Iskalamak Ücreti

Iskalamak Ücreti

Iskalamak ücreti  istediğiniz işlemin sonuca ulaşamadığının göstergesidir. Bazı şehir efsanelerine göre bu ıskalama ücretinin çok olması ban yediniz demekmiş ama yukarıda görüldüğü gibi böyle bir durum söz konusu değildir.

5 Onay Bekleyen İşlem

Kredi kartı ekstrenizde onay bekleyen işlem yukarıdaki şekilde görülmektedir, eğer bu şekilde bir bekleme  durumu söz konusu olursa kartınız ile ödeme yapma şansınız düşük olacaktır.

6 0,13 Dolar ödeme nedir?

Bu rakam Sony’nin kartınızın içinde para olup olmadığını ve adres bilgilerinizi çekmek için yaptığı bir teyit denemesidir.

Not: Sony bu rakamı daha sonra size iade edecektir.

7 PlayStation Network Oyun Nasıl Alınır?

Geldik PS Store’dan oyun nasıl alacağınızın taktiğini açıklamaya. Tamamen kendi tecrübelerim ile bulduğum bu formülü uygulayanlardan olumlu dönüşler aldığımı, ünlü forum sitelerinde görebilirsiniz.

Yapacaklarımıza gelecek olursak;

Yöntem 1:
 1. Öncelikle sisteme eklediğiniz tüm kredi kartlarını siliyoruz,
 2. Sepetimizi boşaltıyoruz,
 3. Sistemden çıkış yapıyoruz,
 4. Tarayıcımızı kapatıyoruz ve geçmişi temizliyoruz,
 5. Tarayıcımızı açtıktan sonra https://store.playstation.com adresini açıyoruz,
 6. Adres açıldıktan sonra CTRL + F5 yaparak sayfayı yeniliyoruz,
 7. Ardından kullanıcı girişi yapıyoruz,
 8. Alacağımız ürünü sepete ekliyoruz,
 9. Ödeme sayfasına geldiğimizde ödeme yap dedikten sonra yeni ödeme yöntemi ekleye tıklıyoruz,
 10. Kart bilgilerimizi girerken fatura adresinize dikkat etmelisiniz. Örneğin ekstre adresiniz “Fahrettin K Gökay Caddesi” olarak başlıyorsa ps store’da adresin gerekli yazan satırına “Fahrettin K” yazmalısınız,  (Adres yazım formatı hakkında detaylı bilgiyi sayfanın alt bölümünde bulabilirsiniz.)
 11. Daha sonra kartınızın kalan bilgilerini girdikten sonra kartınız eklenmiş olacak,
 12. Kartınız eklendikten sonra sepetinize geri dönmüş olacak ve ödeme yap dediğinizde kartınızda yeterli limit varsa satın alma işlemini benim gibi rahatlıkla tamamlamış olacaksınız.
Yöntem 2:

İlk yöntemden sonuç alamayanlar ikinci yöntemi deneyebilirler.

 1. Öncelikle sisteme eklediğiniz tüm kredi kartlarını siliyoruz,
 2. Sepetimizi boşaltıyoruz,
 3. Sistemden çıkış yapıyoruz,
 4. Daha sonra PlayStation’ınımızdan PS Store’u açıyoruz,
 5. PlayStation Network’de aradığımız oyunu bulduktan sonra sepete ekliyoruz,
 6. Ödeme sayfasına geldiğimizde ödeme yap dedikten sonra yeni ödeme yöntemi ekleye tıklıyoruz,
 7. Kart bilgilerimizi girerken fatura adresinize dikkat etmelisiniz. Örneğin ekstre adresiniz “Fahrettin K Gökay Caddesi” olarak başlıyorsa ps store’da adresin gerekli yazan satırına “Fahrettin K” yazmalısınız,
 8. Daha sonra kartınızın kalan bilgilerini girdikten sonra kartınız eklenmiş olacak,
 9. Kartınız eklendikten sonra sepetinize geri dönmüş olacak ve ödeme yap dediğinizde kartınızda yeterli limit varsa satın alma işlemini benim gibi rahatlıkla tamamlamış olacaksınız.

8 PS Store Adres Yazımı Nasıl Olmalı

PS Store Adres Yazımı Nasıl Olmalı

Mehmet Beyaz isimli kullanıcı arkadaşımızın ricası üzerine adres yazımı konusunda sizlere ek bilgi vermekten memnuniyet duyuyoruz.

PSN Store da en büyük problemin yaşandığı alanlardan biri adres yazımıdır. Sony İngiltere üzerinden ülkemize destek verdiği için bankacılık sistemleri onlarca farklılık bulunuyor. PS Store’un işleyişi aşağıdaki şekilde çalışıyor.

Adres yazımınız ekstrenizde göründüğü gibi aşağıdaki şekilde olabilir.

9 Adres Yazımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Tamamen küçük harf kullanın,
 • Noktalama işareti kullanmayın,
 • Türkçe karakter kullanmayın,
 • Özel karakter kullanmayın.

Yukarıda anlattığımız şekilde işlem basamakları ve adres yazımını uygularsanız hiçbir problem ile karşılamaşmadan oyununuzu satın alabilirsiniz.

Anlattığımız yöntemlerle sonuca ulaşabilirseniz bir teşekkür yorumunu es geçmeyin 🙂 Her türlü soru ve görüşünüz için yine aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

7 Yorum
 1. Mehmet Beyaz diyor

  İyi günler, tam olarak adresi girerken nasıl bir format(şehir,il e ne gelecek ilçeyi hangi kısma yazmamız gerek vb.) kullanmamız gerektiğinin ss veya açıklamayı biraz daha genişleterek yazabilir misiniz? Ek olarak kartı eklerkenki adresle sisteme kayıtlı olan adresi(yaşadığınız konum) de aynı mı yapmak zorundayız

  Teşekkür ederim

  1. Oyunalsast Web Team diyor

   Merhaba Mehmet Bey, talebiniz üzerine yazımızı yeni ekran görüntüleri ve detaylar ile birlikte önümüzdeki günlerdeki güncelleyip, size konu hakkında bilgilendirme e-postası göndereceğiz.

   İlginize teşekkür ederiz.

 2. Munir Furkan diyor

  Adres yazma işime yaradı da satın almayı denemedim henuz. Reklamlar yüzünden sinir oldum

 3. Eyuphan diyor

  Selamunn aleykum ps storeden oyun almak istiyorum fakat hesap no hatali sonucunu aliyorum neden olabilir ?

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Eyüphan,

   Hangi adımda bu hatayı alıyorsun?

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat.net

 4. Anil diyor

  Merhaba 2019 fifa ultima satin aldim
  Cd mi gelicek verdigim adrese yoksa ps4 e mi indircem bilgi werirmisiniz

  1. OAS Web Team diyor

   Merhaba Anıl,

   Oyunu nereden satın aldın PlayStation Store’dan mı?

   Saygılarımızla,
   Oyunalsat.net

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi