En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Beklenen açıklama geldi: PS5 üzerine çalışmalara başladık!

En yetkili ağız olan PlayStation başkanı Kenichiro Yoshida olayı resmiyete döktü ve PS5 üzerine çalışmalara başlandığının sinyalini verdi.

0 632

Merakla beklenen PlayStation 5 için dolaylı yoldan da olsa bir duyuru geldi. Oyun konsolu üzerinde çalışmaların başladığı birinci ağızdan doğrulanan ve en son 2013 yılında piyasaya çıkan PlayStation 4’ün ardından çıkan oyunlar ile birlikte gelişmeler bizi şaşırtmaya devam ediyor. Konsol için önümüzdeki dönemlerde The Last of Us 2, Days Gone ve Ghost of Tsushima gibi daha birçok iddialı oyun çıkacak. PlayStation 4’e baktığımızda ise grafiklerinin artık PC’nin geldiği noktadan daha geriye gitmeye başladığı aşikar ve bu yüzden de yavaş yavaş miladını doldurmaya başladıklarını görüyoruz. Peki ya PS5 çalışmaları ne alemde?

Yoshida’dan PS5 için yeni nesil açıklaması geldi

Sony firmasının en yetkili ismi olan Kenichiro Yoshida, dolaylı olarak PlayStation 5 üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Financial Times ile bir söyleşi gerçekleştiren Yoshida, gelen sorular üzerine “Bu noktada, söyleyebileceğim tek şey, yeni nesil bir donanım üzerinde çalışmaya başladık” sözlerine yer vermiş. tabi ki çok erken bir aşama olduğundan dolayı açıklamasında PS5 kelimesini kullanmaktan kaçındığı da gözler önüne serildi.

Sony’nin PlayStation’ı piyasaya sürme ortalamasının 6 yıl olarak göründüğünü zaten biliyorduk. Fakat günümüzde neredeyse her ay yeni nesil konsolların çıkartıldığını göz önüne alırsak bu neslin sonuna yaklaştığımızı da söyleyebiliriz. Her ne kadar firmalar mevcut konsolların ömrünü daha uzun biçiyor olsa da muhtemelen önümüzdeki dönemlerde yeni nesil ile ilgili açıklamaları daha fazla göreceğiz. Oyunalsat.net ekibi olarak Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsollarını 2019’un son çeyreği, 2020’nin ilk çeyreği gibi piyasaya çıkacağını düşünüyoruz. Siz PlayStation 5’in ne zaman piyasaya çıkmasını isterdiniz?

PS5 çıkıncaya kadar uygun fiyatlı PS4 ve PS4 Pro ilanlarına göz atmaya ne dersiniz?

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. AnladımDaha fazla bilgi