En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Red Alert 2 Sanal Gerçekliğe Uyarlandı

0 197

Bir devir Red Alert 2 ile strateji oyunlarına “Merhaba!” dedi. Gelin bir de bu oyunun sanal gerçeklik (VR) versiyonunu görelim.

Gerçek zamanlı strateji oyunlarından bahsedip de Red Alert serisinden bahsetmemek mümkün değil. RTS türünün en başarılı örneklerinden olan Red Alert, birçoğumuzun gençlik ve çocukluk yıllarından hatırladığı bir oyundur. Saatlerce ekran başına kilitleme potansiyeline sahip olan Red Alert, şimdi de sanal gerçeklikte bizi tamamen dünyadan koparmaya niyetli görünüyor. 

Daha önce bazı diğer sanal gerçeklik projelerinde rol alan Ádám Horváth, son olarak Red Alert 2‘yi HTC Vive‘a getirmeyi başardı. Sanal gerçeklik için üç boyutlu modellemelerin hazırlandığı oyun, bu nedenle tam olarak Red Alert 2 gibi görünmese de aynı oyun keyfini yaşatıyor. Lisans problemleri ve oyunun gelişiminin zor olması nedeniyle muhtemelen hiçbir zaman yayınlanmayacak olan oyun, sanal gerçeklik cihazlarıyla neler yapılabileceğini gözler önüne seriyor. İzlemesi bile oldukça eğlenceli olan oyunun VR’daki oynanışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Red Alert 2 Sanal Gerçekliğe Uyarlandı Videosu

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi