En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Oyun severleri heyecanlandıran Red Dead Redemption 2 rekoru

Rockstar Games, efsanevi bir başarıya imza attı ve Red Dead Redemption 2 rekoru geldi. İlk üç günde dünya çapında 725 milyon dolar kazandıran Red Dead Redemption 2, eğlence sektöründe tüm zamanların hafta sonu açılış rekorunu kırdı.

0 398

Red Dead Redemption 2 çıktığından beri oyuncular başından kalkamıyor. Öyle ki Rockstar Games’in oyunu daha sonuçlar açıklanmadan oyuncular tarafından Red Dead Redemption 2 rekoru kırdı ve Yılın Oyunu ilan edildi söylentilerini ayyuka çıkartmış durumda. Ancak oyunun tek başarısı oyuncular tarafından bu kadar sevilecek bir yapıma imza atmak olmadığı aşikar. Hafta sonunda ilk üç gün satışları açıklanan oyun eğlence sektörüne damga vurmuş durumda.

Red Dead Redemption 2 rekoru

İlk 3 gün içerisinde 725 milyon dolar kazandıran Red Dead Redemption 2, eğlence sektöründe tüm zamanların açılış rekorunu kırıyor. Ayrıca eğlence sektörü kelimesinin içine sinemanın da dahil olduğunu belirtmekte fayda var.

Vizyonda başarıdan başarıya koşan Avengers: Infinity War’un açılış gişe rekoru 640 milyon dolardı. Red Dead Redemption 2, açılış dönemi geliriyle Infinity War’u da bu haliyle geçmiş oluyor. Bu arada oyununun şimdilik sadece PS4 ve Xbox One için satışa sunuldu. Ona rağmen 26 Ekim‘de satışa çıkan oyun böylesine bir rekora imza atıyor. Sony cephesinden yapılan açıklamaya göre PlayStation Network’te yer alan oyunlar arasında Red Dead Redemption 2’nin en yüksek ön sipariş, en yüksek birinci gün satışı ve en yüksek ilk üç gün satışına ulaştığı belirtiliyor. GTA V oyuncuları bu rekora hemen itiraz edecektir. Çünkü Rockstar’ın bir diğer oyunu olan GTA, ilk üç günde 1 milyar dolarlık satış geliri elde ederek açılış rekoru kırmıştı. Ancak GTA’nın satışı hafa içi yapılmıştı. Salı günü satışa sunulan GTA V hala en yüksek açılış gelirine sahip. Ancak hafta sonu açılış rekoru Red Dead Redemption 2’nin oluyor. Yayınlanan basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyun Türkiye’de 470 TL fiyatla satışta.

Red Dead Redemption 2 Hakkında

Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından yayınlanan Western temalı aksiyon-macera türü video oyunudur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption‘ın devamı niteliğinde olan oyun Red Dead serisinin üçünçü oyunudur. Oyun Dutch Van der Linde çetesinin bir üyesi olan Arthur Morgan ismindeki bir haydutun hikayesini konu edinmektedir.

Red Dead Redemption 2 oynanış videosu

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi