En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Resident Evil 1-Shot 3 milyondan fazla indirildi

Capcom’un geçtiğimiz hafta kullanıma sunduğu Resident Evil 2 Remake demosu 1-Shot kaç defa indirildi? İşte bu sorunun yanıtı.

0 526

Resident Evil serisinin en beğenilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2 yaklaşık olarak 21 yıl aradan sonra tekrardan PC ve konsollarımıza konuk olacak. Özellikle serinin fanları Resident Evil 2 Remake’i büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. 25 Şubat’ta raflardaki yerini alacak olan yapım için geri sayım başlamış durumda.

Capcom, oyunu önceden deneyimlemek isteyenler için 1-Shot isimli bir demo yayınlamıştı. Demoyu indirenler, yarım saat boyunca Resident Evil 2 Remake’i deneyimleme şansına eriştiler. Demonun sadece yarım saatlik oynanışa sahip olması ve bir daha oynanamaması ise en büyük dezavantajıydı.

Capcom, 31 Ocak tarihine kadar indirilebilir durumda kalacak demonun şimdiden 3 milyondan fazla indirildiğini açıkladı. Peki bu demo rakamları oyunun satışlarına ne derece etki edecek?

Açık konuşmak gerekirse demoyu indirip de bu oyun olmamış diyen kişi sayısı hayli az. Dolayısıyla demo Resident Evil 2’nin satışlarına olumsuz bir etki yapmayacaktır.
Fakat demoyu indiren herkesin oyunu alacağını düşünmek de yanlış olur. Örneğin Türkiye’de binlerce kişi 1-Shot demosunu indirdi. Fakat bu oyun ülkemizde 469TL’den satışa sunulacak. Doğal olarak bir oyun için bu kadar para verecek olan kişi sayısı hayli sınırlı. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi