En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Rus şirket 5G anlaşması için Huawei ile el sıkıştı

ABD’nin uyguladığı çok sert ambargolardan sonra büyük bir Rus şirket ile Huawei 5G için müzakerelerde bulundu. Detaylar haberimizde.

1 70

Rusya merkezli iletişim şirketi MTS, ABD ambargolarından önce de Huawei yetkilileri ile görüşüyordu. Muhtemelen bu şirket, Huawei’ye ambargo uygulanacağını da tahmin etmiştir. Ancak 5G konusunda anlaşma biraz daha geç tarihte sağlandı.

Huawei 5g-Rus şirket 5G anlaşması için Huawei ile el sıkıştı-oyunalsat.blog-guncel teknoloji haberleri-guncel oyun haberleri

Rus şirket 5G anlaşması ile Huawei’ye hayat verdi

Avrupa’nın neredeyse tamamını 5G ağlarıyla çepeçevre sarmaya çalışan Huawei, Google başta olmak üzere bütün Android geliştiricilerine adeta darbe vurdu. Çin merkezli şirketin akıllı telefon üretimini sonlandıracağı haberleri yayılırken, 5G konusunda henüz olumsuz bir haber gelmedi. Muhtemelen Huawei, 5G alanındaki çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürecek.

Her iki şirketin yaptığı bu anlaşma, 5G teknolojilerinin geliştirilmesi ve 2019-2020’de beşinci nesil ağların faaliyete geçirilmesi üzerine kurulu. Huawei çalışanlarından Guo Ping, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan bu 5G projesinin, kritik bir öneme sahip olduğundan bahsetti ve anlaşma için her iki şirkete de şans diledi.

Huawei ile ilgili yapılan ambargolarda en çok etki bırakan, belki de ABD yongaları oldu. Tüm bu karışıklığın ortadan kalkması için geçmesi gereken tahmini süre 4 ay olarak düşünülüyor. Yapılan bu anlaşma ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi, yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

4G yani 4. nesil kablosuz iletişim teknolojisinin geliştirilen hali olarak karşımıza çıkan 5G, 5. nesil kablosuz iletişim teknolojisi olarak tanımlanıyor.

Huawei 5g

5G Nedir?

5. nesilden anlayacağınız gibi 5G, daha iyi ve daha güncel teknolojiler ile donatılan bir kablosuz bağlantı teknolojisi. Peki, 5G teknolojisi bize ne gibi avantajlar sunuyor? İşte 5G hakkında bilmeniz gereken diğer bilgiler.

5G Hakkında Her Şey

5G teknolojisi, özellikle sunduğu hız ile dikkat çekiyor. Örneğin halihazırda kullanmaya devam ettiğimiz 3G, saniyede 28 Megabit hız sunuyor. Bu hız 4G‘de100 Megabit seviyesine ulaşmasına karşın, 4G‘nin hızı 5G‘nin yanına bile yaklaşamıyor. Zira 5G teknolojisinde 1000 Megabit üzerinde hızlara ulaşılıyor.

5G‘nin dağıtımı ise yapılan testlerin gösterdiği üzere, Wifi sinyalleri üzerinden yapılıyor. Bu şekilde 5G ile her yerden iletişimin sağlanması hedefleniyor. Yani daha eski teknolojilerdeki ortamın yarattığı bağlantı sorunu, 5G‘de ortadan kalkıyor diyebiliriz.

Ayrıca 5G, daha az güç tüketimi özelliğiyle de, diğer teknolojilerin çok önünde konumlanıyor. Sonuç olarak kablosuz iletişim teknolojileri, ortalama her 10 yılda bir yeni bir teknoloji ile gelişiyor. Son olarak geliştirilmeye devam eden 5G ise, şimdilik sınırlı bölgelerde deneniyor.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

1 yorum
  1. Huaweici diyor

    Canına okuyacak Huawei Apple’ın belli oldu.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi