En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Sony cephesinde beklenmeyen ayrılık kararı!

0 219

Sony bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Naughty Dog’un önemli isimlerinden Bruce Straley, aldığı karar neticesinde 18 yıllık kariyerini sonlandırdı!

Oyun ve konsol dünyasının en önemli aktörlerinden Sony, bünyesinde bir çok geliştirici stüdyo barındırıyor. Desteklediği bu stüdyolar sayesinde, konsollarına özel yapımlarla ön plana çıkmayı başaran Japon teknoloji devi, geçtiğimiz gün gelen ayrılık kararı ile sarsıldı.

Sony’nin önemli yapım stüdyolarından biri olan Naughty Dog’un önemli ismi Bruce Straley, şirketi ile olan 18 yıllık birlikteliğini noktalama kararı aldı. Son olarak The Last of Us ve Uncharted 4 oyunlarında yardımcı yönetmen olarak görev alan Straley, Naught Dog’a 1999 yılında katılmıştı.

1999 yılında Naughty Dog tarafından geliştirilen Crash Team Racing oyunu için işe alınan Straley, sonradan yardımcı yönetmenliğe kadar yükselmişti. Hatta son zamanlarda Bruce Straley’in bazı önemli projelerin başına getirileceği iddia ediliyordu. O yüzden bu beklenmedik ayrılık hem Sony, hem de oyun dünyası için şok etkisi yarattı.

StraleyNaughty Dog’un resmi sitesi üzerinden de yayınlanan veda mektubunda, enerjisini başka alanlara yönlendirmek istediğini belirtti. Gitgide artan iş yükünden de şikayetçi olan eski Naughty Dog çalışanı bir süre dinleneceğini ifade etti.

Elbette oyun piyasasında esamesi okunan bu tarz tecrübeli yapımcıların sektörde çok fazla boşta kalmayacağını da belirtmek gerekiyor. Straley’nin şimdiden başka bir firmayla el sıkışmış olabileceği de kulağımıza gelen söylentiler arasında. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi