En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Sony, dünya çapında satılan PlayStation 4 ve oyun adedini açıkladı

PlayStation 4 satışları oldukça iyi gidiyor. Microsoft cephesi ise Xbox ile uzun süredir sessizliğini koruyor.

0 290

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 ile tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Kısa süre önce 4K oyun deneyimi için PS4 Pro ve sanal gerçeklik oyunları için PS VR’ı da oyuncularla buluşturan firma, 3 Aralık 2017 itibarıyla konsol ve oyun satış rakamları hakkında açıklamalarda bulundu.

Buna göre şimdiye kadar toplamda 70.6 milyonun üzerinde PS4 oyun konsolu satıldı.

Oyun tarafına bakıldığında ise, toplamda yaklaşık 618 milyon adet PS4 oyunu satılmış.

Son olarak, PS4 için şu an satışta bulunan 150’den fazla sanal gerçeklik oyunu var. Bu tarafta da şimdiye kadar 12 milyonun üzerinde oyun satışı gerçekleştirilmiş.

Microsoft cephesi hala sessiz

Sony kısa aralıklarla konsolları ve oyunları hakkında satış rakamlarını paylaşırken Microsoft ise sessiz kalmayı tercih ediyordu ve durum hala böyle. Kısa süre önce “Dünyanın en güçlü oyun konsolu” olarak lanse edilen Xbox One X satışa sunulmuştu. 4K oyun ve 4K film desteği sunan konsol, ülkemizde 2699 TL fiyat etiketine sahip, ancak ilk etapta gerek yüksek fiyatı gerekse de exclusive oyun eksikliği sebebiyle pek ilgi görmedi.

Bakalım ilerleyen dönemlerde bu yarış nerelere varacak…

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi