En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Sony kırık PS4 satanlara dava açıyor!

Sony, korsan oyun çalıştırabilen PS4 satan bir eBay kullanıcısına karşı dava açtı. Eğer Sony kırık PS4 davasını kazanırsa, satıcının yüz binlerce dolar ceza alması gündemde.

1 868

Uzun bir süre önce PlayStation 4’ün kırıldığı videolar internette yerini almıştı. Üstelik PS4’ün korsan oyun çalıştırması için donanımsal bir müdahale de gerekmiyor. Cihaza basit bir şekilde yüklenen korsan yazılım sayesinde ki buna benzer bir korsan oyun çalıştırma yöntemini Nintendo Wii, PlayStation Portable vb. çeşitli konsollarda kullanmıştık. Sistem sürümü 5.05 ve altı olan PS4’ler korsan oyun oynatabiliyorlar. Üstelik kırık PS4 sistemleri, online oyun oynamanıza da engel teşkil etmiyor. Sony şimdiye kadar kırık PS4 üzerinden online oyun oynadıkları için kimseyi banlamadı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz Türkiye’de de kırık PS4 ve akabinde korsan oyun oynama oranı hayli artmış durumda. Üstelik iddiaya göre bazı kişiler bu işi ticarete dökerek, korsan oyun üzerinden yasalmış gibi para da kazanıyorlar.

Şu anda ülkemizde de internet üzerinden içerisine oyun yüklenmiş olan kırılmış PS4’ler alınıp satılıyor. Fakat Sony’nin geçtiğimiz günlerde attığı adım, bu tarz işlemlere bir son verebilir.

Sony kırık PS4 satanları dava ediyor

Sony, geçtiğimiz günlerde Ebay üzerinden içerisinde 63 oyun yüklü kırılmış PS4 satışı gerçekleştiren bir kullanıcıyı dava etti. Bir müşteri gibi kırılmış PS4 siparişi veren Sony yetkilileri, daha sonra tüm detayları mahkeme dosyasına eklediler. Ayrıca davaya telif hakkı bulunan oyunların korsan olarak oynatılmasının suç olduğu da eklendi. Bu durumda eBay satıcısının hayli yüklü miktarda bir para cezasıyla karşı karşıya kalması bekleniyor.

Siz kırık PlayStation 4 kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

1 yorum
  1. Bora Caglayan diyor

    Ülkemizde de satılıyor hatta PS4 pro kırılmış cihaz sahibiyim! Ben bir PC Story oyuncusu olarak Online oyun oynamıyorum. PS4 alırken de düşündüğüm şey şu idi; 1 oyun ne kadar 400TL, peki 5 oyun ne kadar PS4 Pro parası peki ben bunu almalı mıyım ? 4 oyun alıp ve birde PS4 alıp 3000-4000 TL yi, 7(saat)x5(oyun) 35 saat için değer mi sorusu akla geliyor Ve söylenildiği Gibi değil her şey ONLİNE tarafta Sony saniyesine BAN atıyor Online var yok değil ama SONY Sunucularını kullanmıyor Sadece CoD Black Ops 3 de denk geldim.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi