En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Spider-Man, en çok satan PS4 oyunu oldu

Insomniac Games tarafından PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Spider-Man oyunu, kısa sürede önemli bir satış başarısına imza attı. İşte konu hakkındaki detaylar.

0 377

Sony bünyesindeki Insomniac Games tarafından geliştirilen Spider-Man oyunu geçtiğimiz hafta raflardaki yerini almıştı. Şimdiye kadarki en kapsamlı Örümcek Adam oyunu olmaz özelliğini de taşıyan yapım, PlayStation 4’e özel olarak yayınlanmıştı.

Uzun bir süredir geliştirme aşamasında bulunan yapım, hızlı bir çıkışa imza attı. Birleşik Krallık’ta hizmet veren veri analiz şirketi Chart-Track tarafından paylaşılan raporlara göre, Spider-Man çıkış haftasında pek çok popüler PS4oyununu geride bırakmayı başardı.

Yayınlanan raporda, Insomniac Games imzası taşıyan oyunun God of War, Detroit Become Human ve Yakuza 6 gibi PlayStation 4’e özel olarak yayınlanan tüm oyunlardan fazla sattığı belirtildi.

Hali hazırda SpiderMan’in Yakuza 6 ve Detroit Become Human gibi oyunları geride bırakmış olması çok da büyük bir sürpriz sayılmaz. Fakat söz konusu God of War gibi merakla beklenen bir yapım olduğunda işler biraz değişiyor. Keza PlayStation 4’te God of War gibi bir yapımdan fazla satmak, her oyunun harcı değil. Bu arada geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta en çok satan oyunlara aşağıdan göz atabilirsiniz.

  1. Spider-Man
  2. Dragon Quest 11
  3. GTA5
  4. F1 2018
  5. Crash Trilogy
  6. PES 2019
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Destiny 2: Forsaken
  9. PUBG
  10. Lego The Incredibles
Kaynak CNN Turk

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi