En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Steam indirim tarihleri belli oldu

Kur farkı sebebiyle oyun fiyatları giderek yükseliyor. Oyun sevenlerin gözü ise yaklaşan indirimlerde. Müjdeli haber geldi ve Steam indirim tarihleri belli oldu!

0 368

Önümüzdeki 60 gün içerisinde tamı tamına 3 farklı indirim planlanı yapılıyor. Yükselen oyun fiyatları öyle bir seviyeye ulaştı ki, artık yeni çıkan bir oyunun 375 TL‘den başlayan fiyatlarına karşın anında satın alabilmek büyük lüks haline geldi. Daha ön siparişteyken fiyatları yükselen oyunların dönemini yaşarken Steam gibi platformların yaptıkları indirimleri haliyle büyük önem kazanıyor. Valve zaten genelsek bir hal alan indirimleriyle tanınıyor. Steam kullanan kullanmayan herkes bu dönemsel indirimleri yakından takip ediyor ve biliyor. Hal böyle olunca da pek çok oyuncu yeni oyun almak için bu indirim dönemlerini takip ediyor ve planlarını ona göre şekillendiriyor. Görünen o ki indirim bekleyenleri oldukça memnun edecek iki aylık bir süreç başlıyor. Kullanıcılar arasında en çok takip edilen indirimlerden bir tanesi de Steam indirim tarihleri olduğunu söylemek yalan olmaz.

Steam indirim tarihleri ne zaman?

Kotaku‘nun haberine bakılırsa Steam’in önümüzdeki iki ay içinde yapacağı indirimlerin tarihleri sonunda belli oldu. Bu habere göre Cadılar Bayramı indirimleri 29 Ekim’de başlayacak ve 1 Kasım’a kadar devam edecek. Ardından gelenekselleşen sonbahar indirimlerini göreceğiz. O da 21 Kasım’da başlayıp 27 Kasım’da son bulacak. Senenin son indirimi ise Steam kış indirimleri olacak. 20 Aralık’ta başlayan dönem 3 Ocak 2019’a kadar sürecek.

Steam indirim tarihleri belli oldu-oyunalsat-oyunalsat.net-ucuz oyun-ikinci el oyun-teknoloji haberleri-oyun haberleri-kapak

Steam nedir?

Steam nedir ve nasıl oyun satın alınır? Çıkışından bu yana artık neredeyse 15 yıl geçecek olan uygulama için günümüzde onlarca yeni ödeme yöntemi bulunuyor. Kutulu oyunların artık iyice hobiye dönüştüğü günümüzde dijital marketler hayli popüler durumda. Eh, Valve’ın en büyük projesi de bu platformlar arasında en popüler olanı.

Bu şekilde satın aldığınız oyunun, herhangi bir fiziksel detayı elinizde bulunmuyor. Özellikle medya içeriklerini evlerinde koleksiyon yapmayı sevenlerin tercih etmediği bu satın almanın avantajları da bulunuyor.

Steam ile daha uygun fiyatlar

Kutulu oyunlardan daha uygun fiyatlara sahip olan dijital oyunlar, çeşitli indirimleri takip ederek, çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. 2014 yılına kadar dolar üzerinden alışveriş yaptığımız platform, 22 Ekim 2014‘te ilk kez Türk Lirası’na geçti. Üstelik birçok yayıncı ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda dolar kuru 1.5 TL’ye sabitlendi. Bu sayede oyunları iyice uygun fiyatlarla almanın önü açılmış oldu.

Yine de uyarmakta fayda var; Ubisoft, Take-Two gibi bazı dağıtıcılar yerel distribütöre bağlı olduğu için Steam fiyatları hayli farklı görünecektir.

En uygun fiyatlı Steam hesap ilanları için buraya tıklayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi