En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Steam oyunları Android platformuna geldi!

Steam oyunları Android platformuna geldi. Steam Link uygulaması sayesinde Steam oyunlarınızı Android telefon ve tabletleriniz üzerinden oynayabileceksiniz! Steam Link’in indirme linki haberimizin içinde.

0 514

PC oyuncularının vazgeçilmez platformu olan Steam, geçtiğimiz günlerde Steam Link adını verdiği bir uygulamasını bizlere duyurmuştu. Steam Link platformu sayesinde iOS ve Android cihazlar üzerinden Steam oyunları Stream yapıp oynanabilecekti. Steam, bugün Android için Steam Link uygulamasının Beta sürümünü yayınladı.

Steam oyunları Android telefonlarda!

Steam oyunları Steam Link uygulaması ile Android telefon ve tabletlerde oynanabiliyor. Bunun için Steam hesabınız olması ve oynayacağınız oyunun PC’de açık olması gerekiyor. Ev içerisinde mobil oyun deneyimi sunan Steam Link, şimdilik test yani Beta aşamasında.

Steam oyunları Android-steam link-android oyunlari-oynamak-oyunalsat.net-oyunalsat blog-Android oyunları Steam Link

Modem değiştirme zamanı olabilir

Steam Link uygulamasını maalesef ki herkes kullanamayacak. Wi-Fi modeminizin desteklemesi gereken farklı kanal sistemleri olması gerekiyor. Steam bu özelliğin kullanılması için 5 GHz Wi-Fi bandı istiyor. Türkiye’deki evlerin çoğunda 2.4 GHz bandında çalışan modemler olduğu için, Steam Link’i kullanmak için çoğu kişinin modem yenilemesi gerekecek.

Eğer Android 5.0 ve üzeri sürüme sahip Android cihaza, 5 GHz bandlı Wi-Fi modeme ve güçlü bir PC’ye sahipseniz, Steam Link uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirip kullanabilirsiniz.

Android Oyunları için Steam Link indir

Steam Link uygulamasının 21 Mayıs tarihinde iOS platformuna da geleceğini belirtelim. Steam Link iOS’te MFi desteğine sahip olacak. Bu sayede destekli oyun kolları ile iPhone’da Steam oyunları oynanabilecek.

Steam nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi