En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

The Last of Us 2 çıkış tarihi netlik kazandı

PlayStation 4’ün en beğenilen yapımlarından biri olan The Last of Us 2 ne zaman çıkacak? İşte The Last of Us 2 çıkış tarihi ve diğer detaylar.

0 114

Artık yavaş yavaş bu neslin sonuna geliyoruz. Görünen o ki gerek Sony, gerekse de Microsoft bu nesle destansı oyunlarla veda etmeye hazırlanıyorlar.

Bilindiği üzere Microsoft önümüzdeki dönemde Xbox One ve Windows platformu için Gears’ı satışa sunacak. Sony ise aynı PS3’ün son dönemlerinde yaptığı gibi PS4’ün son dönemlerinde de yeni bir The Last of Us oyunuyla karşımıza çıkacak.

The Last of Us 2 Çıkış Tarihi Ne Olacak?

Oyun dünyasını az çok takip edenlerin de bildiği üzere The Last of Us Part 2, uzun bir süredir geliştirme aşamasında. Fakat buna rağmen Sony henüz Last of Us 2 çıkış tarihihakkında net bir açıklamada bulunmuş değil.

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasının saygın mecralarından biri olan Kotaku, sağlam kaynaklara dayandırdığı haberinde The Last of Us 2 çıkış tarihi için 2020 Şubat ayını işaret etmişti.

Aynı tarih geçtiğimiz gün oyunda Ellie karakterine can veren Ashley Johnson tarafından da dile getirildi. Johnson tam oyun çıkış tarihi ile ilgili cümlesini bitirmek üzereyken sözü kesildi. Johnson “I think it’s coming out Fe.” dediği anda sözü kesildi. Muhtemelen Johnson cümlesini tamamlasaydı February yani Şubat ayını işaret edecekti.

The Last of Us Hakkında Bilgi

The Last of UsNaughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku türlerindeki, Sony Computer Entertainment tarafından yalnızca PlayStation 3 için yayımlanan video oyunudur. 10 Aralık 2011’deki Spike Video Oyunu Ödülleri sırasında duyurusu yapılan oyun; dünya çapında 14 Haziran 2013’te, Japonya’da 20 Haziran 2013’te satışa sunulmuştur.

Oyun; tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını, 2033 yılını konu alır. Hastalık sebebiyle medeniyet büyük ölçüde mahvolmuş ve farklı gruplar hâlinde yaşamak zorunda kalan insanlar, hayatta kalabilmek için birbirleri ve hastalıklılara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu kıyamet sonrası ortamdaki Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen oyun, orta yaşlardaki erkek karakter Joel’un (Troy Baker’ın seslendirmesi ve canlandırması ile), hastalığa karşı bağışıklığı olan genç kız Ellie’yi (Ashley Johnson’ın seslendirmesi ve canlandırması ile) Ateşböcekleri adlı ayrılıkçı bir gruba ulaştırması sırasında ikilinin başından geçenleri konu alır. Oyunun büyük bir kısmında Joel, oyuncular tarafından kontrol edilir ve karşılaşılan çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

Uygun fiyatlı The Last of Us oyunu ilanları için buraya tıklayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi