En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

The Last of Us: Part II’de Ellie’nin Yardımcısı Olacak

Heyecanla beklenen The Last of Us: Part II için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler hikayemizin kahramanı olması düşünülen Ellie’nin oyun içerisinde bir de yardımcısı olacağı yönünde. Diğer detaylar haberimizde.

0 370

The Last of Us: Part II için bir çıkış aralığı bile verilmiş değilken, muhtemelen bunun için PlayStation Experience 2018 etkinliğini beklememiz gerekecek gibi gözüküyor. Öte yandan ise yeni oyun ile ilgili yeni bilgiler de artık sık sık olmasa da gelmeye devam ediyor. Bu defa Ellie karakterinin başrol koltuğuna geçeceği oyunda, ilk oyuna göre çok daha tehlikeli bir maceraya atılacağız. Ne var ki, Neil Druckmann tarafından verilen bilgiye bakılırsa, bu tehlikeli macera sırasında yalnız olmayacağız.

Ertelemenin suçlusu Uncharted: Kayıp Miras

The Last of Us: Part II, hatırlayacağınız üzere 2016 yılının PlayStation Experience etkinliğinde duyurulmuştu. Ancak o ara Uncharted: Kayıp Miras oyununun da geliştirilme aşamasında olmasında dolayı devam oyunun yapımı aksamalara uğramıştı. Geçtiğimiz senenin Ağustos ayında satışa sunulmuş olan Uncharted: Kayıp Miras sonrasında ise Naughty Dog, bütünüyle The Last of Us: Part II projesine yoğunlaşmıştı. Bu bağlamda ise ilk olarak Paris Games Week 2017 fuarında yeni bir fragman, E3 2018 fuarında ise ilk oynanış gösterimine ek olarak oynanışa dair fazlasıyla detaylı bilgiler bizlerle paylaşılmıştı.

The Last of Us Part II’de Ellie Yalnız Olmayacak

Bugün ise The Last of Us: Part II ile ilgili yepyeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Buzzfeed tarafından Neil Druckmann ile yapılan bir röportaj esnasında, Druckmann, Ellie’nin yeni oyun boyunca yalnız olmayacağını ve yanında bir arkadaşının olacağını doğruladı.

Eh, yani, Ellie eskiden bir NPC (Oyuncu Tarafından Yönetilmeyen Karakterdi, ama bu hikayede bir ana karakter, yani oyuncu Ellie’yi yönetecek. Her ne kadar bu demoda göstermiyor olsak da, bu hikayede sizinle birlikte gelecek birkaç NPC’yi oyuna dahil etmiş olduğumuz söylemeden bir sorun yok.

Aslında bu pek de şaşırtıcı bir açıklama olmadı; çünkü, bildiğiniz gibi The Last of Us boyunca Ellie karakterine ek olarak, Tess, Bill ve Tommy gibi karakterler de senaryonun belirli bir kısmında bizlere eşlik etmişti. Ama yine de ikinci oyunda da yanımızda yardımcı bir karakterin veya karakterlerin bulunacak olması güzel bir haber oldu. Öte yandan, bu yardımcı karakterlerin arasında Joel da var diye merak etmiyor da değiliz, ama senaryoda yer alacağına göre, illaki bir şekilde bizimle birlikte gelecektir diye tahmin ediyoruz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi