En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

TikTok satılıyor mu? Microsoft harekete geçti!

Microsoft TikTok için düğmeye bastığını resmen açıkladı. Çok yakında TikTok’un Microsoft tarafından satın alınacağı söyleniyor.

0 143

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft’un son dönemin popüler sosyal ağ platformlarından TikTok’un bir kısmını satın alabileceği söylentileri ortaya çıkmaya başlamıştı. Bugünlerde ise Microsoft, TikTok için resmen düğmeye bastığını açıkladı.

Redmond; TikTok’un ABD operasyonlarını satın alma niyetini doğruladı. Söylentilere göre Microsoft ayrıca  Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda operasyonlarını da satın alacak. Microsoft CEO’su Satya Nadella ve ABD Başkanı Donald Trump bu konuda birlikte çalışıyor gibi görünüyor. Çünkü Microsoft’un ifadesi bunun ikisi arasındaki bir görüşmeden sonra olduğunu söyledi.

TikTok şu anda Çinli ByteDance şirketine ait. Trump’ın Çin şirketleri söz konusu olduğunda güvenlik konusundaki endişeleri nedeniyle, Microsoft’un TikTok’un ABD operasyonlarını satın almasından sonra, tüm ABD kullanıcılarının verilerinin muhtemelen Çin’e geri gönderilmek yerine ülkede kalacağı düşünülüyor. Microsoft ayrıca, bu satın alma gerçekleşirse ABD kullanıcılarının verilerini ABD’ye iade edeceğini planladı.

ABD Dış Yatırım Komitesi’ne bildirim dışında hiçbir yasal anlaşma yapılmadı. Bununla birlikte, iki şirket şu anda satın alma işlemini gerçekleştirmeyi planlıyor. Microsoft ayrıca, diğer şirketleri satın alma işlemine azınlık hissedarı olarak dahil edebileceğini söyledi.

Sosyal medya olayına oldukça büyük ve popüler olan TikTok’u satın alarak giriş yapacak olan Microsoft’un, satın alma süreci ile ilgili resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Bahsi geçen satın alma gerçekleşirse muhtemelen 2020’nin en büyük bütçeli satın almasına şahitlik etmiş olacağız.

Uygun Fiyatlı Teknoloji Ürünleri İlanlarına Ulaşmak için Oyunalsat.Net Sitemizi Ziyaret Edin!

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi