En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Tomb Raider oyunları iptal edildi!

Square Enix kısa süre önce Tomb Raider serisinin yeni oyununu duyurmuştu. Oyun hakkındaki detayların ise önümüzdeki Nisan ayı içerisinde netleşeceğini açıklamışlardı. Fakat görünen o ki yeni Tomb Raider oyunları iptal edildi gibi duruyor.

0 583

Bir kez daha Lara Croft karakteriyle maceradan maceraya koşacağımız yapım 2018 yılı içerisinde raflardaki yerini alacak. En azından planlanan çıkış takvimi bu yönde.

Yeni Tomb Raider oyunu öncesi beklenmedik duyuru

Son yıllarda Square Enix’in Tomb Raider’ı markalaştırmak adına önemli adımlar attığını biliyoruz. Keza geçtiğimiz günlerde vizyona giren film de bu duruma en güncel örneklerden birisi. Her ne kadar Tomb Raider’ın filmi, gişede beklenen patlamayı yapmış olmasa da oyun tarafında işler iyi gidiyor. 2013 yılında sıfırdan başlayan seri, yakında 3. oyunu ile PC ve konsollarımıza konuk olacak.

Elbette söz konusu Tomb Riader gibi köklü bir seri olunca, geçmişteki oyunlar da bir çırpıda silinip gitmiyor. Kısa süre önce Realtech VR, ilk 3 oyunun Remaster versiyonları üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bizle Square Enix’ten bu remaster versiyonların çıkış tarihi hakkında açıklama beklerken, tam tersi bir durum ortaya çıktı. Tomb Raider’ın yayın haklarını elinde bulunduran Square Enix, ilk 3 oyunun remaster versiyonlarının kendilerine danışılmadan duyurulduğunu, doğal olarak bu projeye onay vermeyeceklerini açıkladı.

Tomb Raider oyunları iptal edildi-square enix-oyunalsat-oyunalsat.net blog-ucuz oyun-guncel oyun haberleri-oyun haber-ic-1

Yeni Tomb Raider oyunları iptal edildi

Bu açıklamanın hemen sonrasında Realtech VR da remaster sürümlerin yapım aşamasının iptal edildiği bilgisini takipçileri ile paylaştı.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi